LYS Tercihleri Ne Zaman Yapılacak 2013

Bir karmaşa daha sona erdi ve 2013 LYS sonuçları açıklandı. Şimdi sıra tercihlerde peki 2013 LYS tercihleri ne zaman ve nasıl yapılacak. Dilerseniz bu konuda ÖSYM uygulamalarından yola çıkarak bilgi verelim. ÖSYM 2013 LYS tercihleri ne zaman başlıyor …

2013 LYS Soruları ve Cevapları ÖSYMBilindiği üzere bu yıl önceki yıllara göre LYS sonuçları çok erken açıklandı. Geçen yıla göre 20 gün daha erken açıklanan LYS sınav sonuçları ortada. ÖSYM’nin bu müthiş pratikliği ve hızı adaylara düşünmek için daha fazla zaman kazandırdı. LYS tercihi yapmadan önce adaylar düşünmek için daha fazla zamana sahipler artık. Peki LYS tercihleri ne zaman yapılacak.

LYS Tercihleri 8-18 Temmuz 2013 Tarihleri Arasında Yapılacak

Üniversite kayıtları Eylül ayında başlamaktadır. Dolayısıyla ÖSYM’nin ve adayların önünde uzunca bir süreç var. ÖSYM tercihleri ne kadar erken alıp erken sonuçlasa da kayıtların ne zaman başlayacağı ortadadır. Bu sebeple bizim öngörümüz ÖSYM’nin bu konuda adaylara uzunca bir tercih zamanı tanıyacağıdır. LYS tercihleri 8-18 Temmuz 2013 tarihleri arasında yapılacaktır.. Bu konumuzda LYS tercihleri ne zaman başlayacak, lys tercihleri ne zaman yapılacak 2013 konusunda bilgiler aktardık.

2013 LYS Tercihleri İle İlgili Sorularınızı ve Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

9 yorum

  1. kılavuz çok net bir şekilde 15-25 temmuz arası diyor neyin kafası bu ben anlayamadım, eğer bilmediğimiz bir şey varsa bizimle paylaşılsın cidden bu haberin kaynağı nedir çok merak ediyorum.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.