LYS Tercih Süresinde Erteleme Yok

ÖSYS tercih işlemleri 17 Temmuz 23.59’da bitecek. 7 Temmuz’da başlamış olan tercih sürecinin uzatılmayacağı ÖSYM tarafından açıklandı.

ÖSYM adayların olumsuz durumlarla karşılaşmasının önüne geçmek için son günü beklemeden tercihlerini belirlemelerini ve tamamlamalarını önerdi. Tercih süresinin uzatılacağına da güvenilmemesini istedi zira süre uzatılmayacak.

https://ais.osym.gov.tr ÖSYM’nin resmi web sitesi. Buradan adaylar kılavuzdaki kurallar uyarınca tercihlerini yapabilecek. Tercihlerin yapılabilmesi için adayların şifre ve T.C. kimlik numaralarını girmeleri gerekiyor. Tercih işlemleri sadece bu portaldan yapılabilecek olup başvuru merkezlerinden gerçekleştirilemeyecek. Bunun dışında elden veya posta yoluyla iletilen tercih listeleri de kabul olmayacak. Elektronik ortam dışındaki hiçbir tercih geçerli sayılmayacak.

Adaylar tercihlerini yaparken ekrandaki uyarılara dikkat etmeli. ÖSYM’ye tercihlerin ulaştığının kesinleşmesi için 2014-ÖSYS Tercihleriniz “………..” tarihinde başarı ile ÖSYM’ye bildirilmiştir.” şeklinde bir uyarı ekranda görüntülenmelidir. Tercih süresi bitmeden adaylar yine aynı adresten tercihlerini kontrol etmeli hatta bir çıktısını alıp saklamalıdır ki herhangi bir yanlışlıkta itiraz edebilsinler.

Adayların dikkat etmesi  gereken önemli hususlardan biri 106110415 kodlu Karabük üniversitesi Tıp Fakültesi’ne Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzunda yer alan 701 şartının getirilmiş olmasıdır.

Adaylara tercih ekranı hariç hiçbir şekilde şifre ve T.C. kimlik numaraları sorulmayacaktır. Adaylar kendi bilgilerini saklamak ile yükümlüdür.

ÖSYM

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.