LYS-3 Edebiyat Coğrafya Soruları ve Cevapları 2013 ÖSYM

LYS-3 Edebiyat Coğrafya Soruları ve Cevapları 2013 ÖSYM
 • 23.06.2013

2013 LYS Edebiyat Coğrafya soruları ve cevapları bu sayfada. Adayların geneli edebiyat sorularının bir kısmını rahatça yapabildikleri ancak bir noktadan sonra soruların çok aşırı zorlaştığını, aynı şekilde coğrafya sorularınında da kimilerinin zor olduğunu belirttiler. Kimi adaylar zor soruları çözeceğim diye uğraşırken diğer sorulara da ayıracağı zamanı da harcamış ya da moralsiz bir şekilde diğer sorulara geçmişler. LYS sınavlarının dördüncü ayağı olan LYS-3 Edebiyat Coğrafya sınavı bugün gerçekleştirildi. LYS-3 Edebiyat Coğrafya sınavı ÖSYM tarafından önceden belirlenen sınav merkezlerinde yapıldı.  LYS 3 Soruları ve Cevapları ile soruların çözümleri bu sayfada.

Üniversiteye giriş sınavlarının 2. basamağı olan Lisans Yerleştirme Sınavları (LYS), LYS-3 Edebiyat Coğrafya sınavı yapıldı. Toplamda 2 milyon 31 bin adayın katılacağı LYS kalan sınavların tarihleri, 22-23 Haziran tarihlerinde 5 oturumda yapılıyor. LYS-3 Edebiyat Coğrafya Soruları ve Cevapları indir ÖSYM ile eş zamanlı olarak bu sayfada.

LYS-3 Edebiyat Coğrafya Soruları Çözümleri

2013 LYS Puan Hesaplama İçin Tıklayın

2013 LYS-3 Soruları ve Cevapları -Soru Çözümleri Videoları

Edebiyat Coğrafya Sorularının Çözümleri Tekrarı da Bu Sayfada

2013 LYS-3 Edebiyat Soruları ve Cevapları Çözümleri – ÖSYM (Video Eklendi )

20-35 Arası Edebiyat Soruları Devamı …

36-56 Arası Edebiyat Soruları Devamı …

2013 LYS-3 Coğrafya Soruları ve Cevapları – ÖSYM (Video Eklendi )

[pro-player width=’560′ height=’420′ type=’video’]http://video.beyazgazete.com/2013/6/23/20130623_412122_2013-lys-cografya-sorulari-ve-cevaplari.mov[/pro-player]

Adaylar Moralini Bozmasın

Genel itibariyle baktığımızda 2013 LYS-3 Edebiyat Coğrafya Soruları geçen yıla göre daha zor. Çünkü bu yıl sorulardan yana ağzını açıp iyi konuşan aday sayısı daha az. Bu durumdan hareketle bakacak olursak standart sapma geçen yıla göre daha fazla olacaktır. Haliyle aynı netlerle geçen yıla göre 2013 LYS sonuçlarında daha fazla puan gelme ihtimali var.  Adaylara tavsiyemiz, bu sınavın atmosferini geride bırakıp kafalarını dinlemeleridir. Sınavları biten adaylar ise sûkunetle LYS sonuçlarının açıklanmasını beklesinler. 2013 LYS sonuçlarının 1 hafta gibi kısa bir süre içerisinde açıklanmasını bekliyoruz.

Sizce 2013 LYS-3 Sınav Soruları Kolay mıydı Zor muydu ? Aşağıdan Yorumlarınızı Hemen Yazabilirsiniz.

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI
 1. elif dedi ki:

  Edebıyat yıne ıydı kı benm edebıyatım cok ıyıdır ben dereceye gırmeyı dusunuyrdm ama cografya sagolsun mahvettı benı

 2. ümit dedi ki:

  edebiyat soruları zordu ama coğrafya soruları iyiy di

 3. aysegül dedi ki:

  Genel olarak çok zor değildi ama ne kadar kıyıda köşede kalmış yazar varsa sormuşlar. Cografyada da çeldirici şıklar vardı bana göre.

 4. osymStayla dedi ki:

  coğrafyadan anlayanı görmedim herkes 2-3 soru yapıp çıktı

 5. ipek dedi ki:

  coğrafyada bir soru vardı soru yanlış veya bize yanlış öğrettiler gelişmekte olan ülkelerde neden milli gelir artarken dağılış paralel değildir? diye. cevaplar olarak nufus artış hızı dendi ama gelişmekte ola ülkelerde nüfus artış hızı değil nufus yoğunluğu fazladır.

 6. Serdar dedi ki:

  Nereden buldular sizi iflit ettiniz beni be hocam be :(

 7. sibel dedi ki:

  Ben coğrafyadan cok korkuyorum ya hicbir zaman cok iyi yapamadm cünkü bu sınavda da ya beni batiracak ya da cikaracak hayirlisi artik herkes icin

 8. moruk dedi ki:

  sağdaki adam felç etti beni zevk alıyor resmen

 9. Burak dedi ki:

  Sağdaki hoca soruları çok uzatıyor!!!

 10. kardelen dedi ki:

  Ikili akım sorusunun cevapları neydi acaba? Hangi akım ve sanatçıydı? Yalnızca çirkinlikler ve acıya yer verilir diyen soru

  1. ay dedi ki:

   natüralist hüseyin rahmi

 11. Betül Çiçek dedi ki:

  Edebiyat soruları nispeten iyiydi ancak coğrafya soruları çok zor geldi ya bana :(

YORUM YAZ