LYS 2015 Ek Yerleştirme Başvuruları Ne Zaman

5 Ağustos 2015 tarihinde e-kayıtların, 7 Ağustos tarihinde de normal kayıtların tamamlanmasının ardından şimdiden öğrencilerin gözleri yapılacak olan ek yerleştirme tarihinde. Tamamlanan kayıtlarının ardından üniversitede boş kalan bölümlerin kontenjanların belirlenmesinin arından ÖSYM tarafından ek yerleştirme kılavuzu yayımlanacak. Peki, ek yerleştirme kılavuzu ne zaman yayınlanacak, ek yerleştirmeler ne zaman yapılacak?

Üniversitelerin yükseköğretim programlarından herhangi birine yerleşememiş olan öğrenciler için ek yerleştirmeler 17-21 Ağustos 2015 tarihleri arasında gerçekleşecek. Yapılacak olan ek yerleştirme başvurularının ardından ek yerleştirme kayıtları ise 31 Ağustos ile 4 Eylül 2015 tarihleri arasında gerçekleşecek.

Yapılacak olan ek yerleştirmeler için öğrencilerde 10 Tl talep edilecek. Üniversitelerin boş kalan kontenjanlarını ÖSYM’ye bildirmelerinin ardından YÖK tarafından yayınlanacak olan ek kontenjan kılavuzunun ardından öğrencilerin tercihleri alınacak. Ardından ÖSYM tarafından boş kalan kontenjanlara merkezi yerleştirme yapılacak. Kesin kayıtlardan sonra boş kalan kontenjanlara hiçbir koşulda ön kayıt ile öğrenci alınmayacak. Ayrıca üniversitelere ilk yerleştirmede belirlenmiş olan en küçük puanın altında öğrenci kabul edilmeyecek.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.