LYS-2 Fen Bilimleri Soruları ve Cevapları 2013 ÖSYM

2013 LYS Fen Bilimleri soruları ve cevapları bu sayfada. Adayların geneli biyoloji sorularının bir kısmını rahatça yapabildikleri ancak bir noktadan sonra soruların çok aşırı zorlaştığını, aynı şekilde kimya ve fizik sorularında da kimilerinin zor olduğunu belirttiler. Kimi adaylar zor soruları çözeceğim diye uğraşırken diğer sorulara da ayıracağı zamanı da harcamış ya da moralsiz bir şekilde diğer sorulara geçmişler. LYS sınavlarının dördüncü ayağı olan LYS-2 Fen Bilimleri sınavı bugün gerçekleştirildi. LYS-2 Fen Bilimleri Kimya Fizik Biyoloji sınavı ÖSYM tarafından önceden belirlenen sınav merkezlerinde yapıldı.  LYS 2 Soruları ve Cevapları ile soruların çözümleri bu sayfada.

Üniversiteye giriş sınavlarının 2. basamağı olan Lisans Yerleştirme Sınavları (LYS), LYS-2 Fen Bilimleri sınavı yapıldı. Toplamda 2 milyon 31 bin adayın katılacağı LYS kalan sınavların tarihleri, 22-23 Haziran tarihlerinde 5 oturumda yapılıyor. LYS-2 Fen Bilimleri Soruları ve Cevapları indir ÖSYM ile eş zamanlı olarak bu sayfada.

LYS-2 Fen Bilimleri Soruları Çözümleri

2013 LYS Puan Hesaplama İçin Tıklayın

2013 LYS-2 Soruları ve Cevapları -Soru Çözümleri Videoları Canlı YAYIN

Biyoloji Kimya ve Fizik Sorularının Çözümleri Tekrarı da Bu Sayfada

2013 LYS-2 Fizik Soruları ve Cevapları Çözümleri – ÖSYM (Video Eklendi )

 

2013 LYS-2 Kimya Soruları ve Cevapları – ÖSYM (Video Ekleni )

1-15

16-30

2013 LYS-2 Biyoloji Soruları ve Cevapları – ÖSYM (Video Eklendi )

[pro-player width=’560′ height=’420′ type=’video’]http://cdn.playwire.com/14806/video-20130622-291797.mp4[/pro-player]

Adaylar Moralini Bozmasın

Genel itibariyle baktığımızda 2013 LYS-2 Fen Bilimleri Soruları geçen yıla göre daha zor. Çünkü bu yıl sorulardan yana ağzını açıp iyi konuşan aday sayısı daha az. Bu durumdan hareketle bakacak olursak standart sapma geçen yıla göre daha fazla olacaktır. Haliyle aynı netlerle geçen yıla göre 2013 LYS sonuçlarında daha fazla puan gelme ihtimali var.  Adaylara tavsiyemiz, bu sınavın atmosferini geride bırakıp kafalarını dinlemeleridir. Sınavları biten adaylar ise sûkunetle LYS sonuçlarının açıklanmasını beklesinler. 2013 LYS sonuçlarının 1 hafta gibi kısa bir süre içerisinde açıklanmasını bekliyoruz.

Sizce 2013 LYS-2 Sınav Soruları Kolay mıydı Zor muydu ? Aşağıdan Yorumlarınızı Hemen Yazabilirsiniz.

19 yorum

  1. Bence sorular zorlayıcı değildi birçok kişi için iyi geçti elenme durumu olsa olsa matematik netlere göre yapılacaktır fen sınavı çalışan öğrenciyi kastığını düşünmüyorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.