Lise Son Tek Ders Sınavı Ne Zaman Yapılacak

Lise son sınıf öğrencilerinin mezun olabilmeleri için tek ders sınavı hakkı tanındı. Buna göre her okul kendi içinde belirleyeceği bir tarihte mezun olamayan öğrenciler için sınav yapacak. Bu durumdaki öğrencilerin en kısa zamanda okul idaresi ile iletişime geçip sınav tarihi ile ilgili bilgiyi almalar gerekmektedir.

Milli Eğitim Bakanlığı lise son sınıf öğrencilerine mezun olmaları için tek ders sınav hakkı tanıdı. Buna göre tek dersten kalması nedeniyle mezun olamayan öğrenciler artık tek ders sınavına katılarak mezun olabilecekler.

Nabi Avcı imzaladığı genelgede, ortaöğretim son sınıfta tek dersten kalıp okulunu tamamlayamayan öğrencilere uygulanacak olup, 2012-2013 eğitim öğretim yılındaki değerlendirme sınavlarında başarısız olmuş tek dersten mezun olamamış olan çok az sayıda öğrencinin olduğu tespit edilmiş ve bu bağlamda kaldığı ders hangi sınıftan olursa olsun bakılmaksızın sınav valiliklerce belirlenen tarihler arasında gerçekleştirilecektir diye belirtilmiştir.

Böylece mezun olmayan öğrencilere mezun olma müjdesi verilmiştir. Öğrencilerin bu konuda açıklanacak olan tarihleri dikkatle takip etmeleri gerektiğini önemle bildiririz.

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.