Lise Son Rapor 2013 Öğrenciler LYS İçin 45 Gün Rapor Alabilir

2013 LYS hazırlık için rapor almak lise son sınıf öğrencilerine müjde. Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı bir tek şartla isteyen öğrencilerin LYS hazırlık için 45 gün izin alabileceğini belirtti. LYS’ye 1 aydan az bir süre kala gelen böyle bir açıklama her ne kadar gecikmiş bir açıklama olsa da, takipçilerimize bu bilgiyi verelim istedik. Peki Lise son sınıf öğrencileri nasıl rapor alabilir.

sinifogrenci

Öğrenciler velilerinin valilik organlarına bizzat başvurusuyla 45 gün izinli sayılacak.2013 LYS’ye hazırlık yapmak isteyen öğrenciler velileriyle birlikte valilik (ya da kaymakamlık) başvurmaları takdirde 45 güne kadar izin alabileceklerdir.

Lise Son Rapor 2013, 45 Gün Rapor İzin Almak İçin Nereden Alınır, MEB Lise son öğrencilerine LYS hazırlık izni

Rapor (İzin) Alma İle İlgili Sorularınızı ve Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

5 yorum

  1. 2012-2013 öğretim yılında kızımın özürlü 15 özürsüz 13 gün olmak üzere toplam 28 gün devamsızlığı var. okulların bitmesine kadar daha 18 günümüz var. yani yeni değişikliğe göre izin alırsak 28 ve 18 olmak üzere devamsızlık günümüz toplam 46 gün olacak. 45 günlük toplam devamsızlık süresi ile kıyaslanırsa 1 günümüz yetmiyor. çözüm nasıl olacak?

  2. ben denedim de rapor veremiyoruz dedi doktor çok ihtiyacım var izne ama kullanamıyorum rapor hakkımı 5 günlük vere bilirim oda başka istememe şartıyla dedi yardımcı olun lütfen !

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.