Lindsay Lohan Kimdir

Lindsay Lohan Hakkında Bilgi, Lindsay Lohan Kimdir

ABD’li oyuncu. model ve pop şarkıcısı hakkında bilgiye bu yazımızdan ulaşabilirsiniz.

2 Temmuz 1986 yılında New York’ta dünyaya gelen ve kariyerine daha çocuk yaşlarda iken başlayan Lindsay Lohan, 1998 yılında oynadığı filmin başarılı olması ile birlikte kariyerini parlattı. Bu sayede 2000 ve 2002 yıllarında Life-Size ve Get a Clue adlı iki dizide rol aldı.

lindsay lohan

Magazin dünyasının so zamanlarda gündeminden düşmeyen Lohan, kızıl saçlarının avantajını 3 yaşında bir çok markanın reklamlarında oynamasını sağladı.

1998 yılında en büyük tirajı ikiz kardeşlerin birini canlandırarak sağladı. Bu sıralar henüz 12 yaşında bulunuyordu.

2006 yılına gelindiğinde canlandırdığı Ashley karakteriyle Just My Luck filmiyle seyirci karşısına çıktı. Disney film şirketinin dışında ilk kez bu proje ile farklı bir şirketle çalıştı. Bu yıllarda rol aldığı filmlerden çok özel hayatı konuşuldu. Gittiği partilerde aldığı alkol, 2007 yılında kullandığı esrar, aynı yıl alkollü araba kullanmaktan tutuklandı. ‘007 yılının Mayıs ayında ise I Know Who Killed Me filminde  striptriz yapmasıyla dillerden düşmedi.

2005 yılında Herbie: Fully Loaded film serisi ile ilk müzik deneyimini yaşayan Lohan, 2005 yılının sonunda Alittle More(Raw) adlı albümü ile piyasada boy gösterdi. Müzik eleştirmenleri tarafından iyi eleştiriler almasa da albümünde yer alan bir parçaya çektiği klip sonrası MTV televizyon kanalının TL programında dikkatleri kendisine çekmeyi başardı.

11 yaşına geldiğinde ilk Disney 1998 Parent Trap filminde yer aldı.

2003 ve 2005 yılları arasında başrol oynadığı filmlerle ünlü oldu. 2 yıl kariyerine ara veren Lohan, sahnelere Çılgın Cuma, Kötü Kızlar ve Herbie: Fully Loaded filmleri ile döndü. 2008 yıllarında ise televizyon programları ile ün kazandı. 2009 yılında ise Machete filminde rol almıştır. Şu an ise Şöhret Tepesi filminde başroldedir.

Lindsay Lohan Hakkında Yorumlarınızı Bekliyoruz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.