KYK Yurt Sonuçları Asil Yedek Sıra Ne Demektir

KYK yurt yerleştirme sonuçları bugün açıklanıyor. Kredi Yurtlar Kurumu KYK yurt sonuçlarına göre kimi adaylar asil sıradan kimi adaylar da yedek sıradan kayıt hakkı kazanacaktır. Peki asil ya da yedeklik durumu nedir ?

kyk-burs-kredi

Yurt barınma sorunun yaşandığı kimi yoğun illerde her başvuran öğrenciye yurt çıkamayabilmektedir. Bu durum tamamen başvuru sayısının yurt kontenjanlarından fazla olmasından kaynaklanmakta. Asil sıradan yurt kazandınız demek, yurda gidip doğrudan kayıt yapabilirsiniz demektir. Eğer yedek sıradan yurt kazandınız gibi bir ibare görürseniz, bu durumda asil kayıt hakkı olanlardan sonra boş kalan kontenjanlara yedeklik sıranıza göre kayıt yapmanız gerekecektir.

KYK Yurt Sonuçları Öğrenmek İçin Tıklayın

KYK Kredi Yurtlar Kurumu Yerleştirme Sonuçları İle İlgili Sorularınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

17 yorum

  1. bnde yedek falan yazmıyor yazıyosada nerde ya nasıl bi iştir bu ya sürekli zaman kaybı okuma deseler daha iyi açmayın üniversite bizde salak salak kalmayalım ortada !!!

  2. Her yapılan işte bu kadar insanı bekletmeye utanmıyor mu bu ÖSYM ? Bıktık artık artık ya ! Tercih yap bekle, başvuru yap bekle, yedek sıra bekle ! Sonra bu gençlik neden böyle ?! Nalet olsun ya, bir işi de düzgün yapın !

  3. 32 yıl devlete hizmet etmiş ayda 1540 Tl alan emekli öğretmenim. Oğlum tam burslu olarak özel bir üniversiteyi kazandı. KYK.yurdu çıkmadı. Aceba 1500 lira alan emekli
    zengin mi sayılıyor? Bu durumda İstanbulda nasıl çocuk okutulur?

  4. Hani kontenjanlar artmıştı hani yeni eşyalar vesaire diye açıklamalar yapmıştı Gençlik ve Spor Bakanı?Öss sonuçlarınız bir dert yurdunuz bir dert yazık ya yazık koskaca istanbulda anne baba ayrı olmasına rağmen,üzerimize evin barkın olmamasına rağmen yedeksem asiller kim bilemedim doğrusu.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.