KYK Yurt Başvuru Ekranı Sayfası 2014

Kyk yurt başvuruları sayfası hakkında bilgi kısaca , KYK Yurt Başvuru Ekranı Sayfası 2014 Yurtkur yurt başvurusu 2014

Üniversite yerleştirmelerinin açıklanmasının ardından öğrenciler kalacak yer telaşına kapıldılar. Birçok öğrenci KYK başvurularına başvurmak istiyor ve ne zaman başvuru yapılacağı sorusu soruluyor. KYK’ya yurt başvurusunda bulunmak isteyen öğrenciler için uyarıda bulunalım, KYK yurt başvuruları başladı.

KYK yurt başvuruları başladı. Yurt başvurusu nasıl yapılır merak ediyorsanız bizi takip etmeye devam edin.

2014-2015 eğitim öğretim yılı için üniversitelere yerleşecek öğrenci KYK yurt başvurusu yapmak istiyor. Yurt içi ya da KKTC’de üniversitelerine yerleşmecek olan öğrenciler KYK yurtlarından yararlanabiliyor. Herhangi bir seviyedeki üniversite öğrencisi 11 Ağustos’a kadar KYK’nın internet sayfasından başvurularını yapabilecekler. Adayların başvuru formunu doldurması gerekiyor.

Başvuru sürecinden sonra başvuruda bulunmak öğrenciler ise başvuru yapamayacak.

Yüksek lisans, doktora, özel yetenek, dikey, yatay geçiş sınavlarından yararlanan kişiler için KYK başvuru tarihleri daha ileri tarihlere alındı ve başvuru tarihleri henüz kesin değil. Ek kontenjan fırsatından yararlanacak olan öğrenciler ise ek yerleştirme sonuçlarının açıklanmasının ardından yurt başvurusunda bulunabilecek. Bu nedenle bu öğrencilerin yurtlara yerleştirilmesi daha uzun sürecek.

KYK Yurt Başvuruları Sayfası Hakkında Yorumlarınızı Hemen Paylaşabilirsiniz.

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.