KYK Tematik Kış Kampı Bugün Başladı

Kredi Yurtlar Kurumunun gerçekleştirdiği Tematik Kış Kampları kapsamında bu sene üçüncüsü yapılacak kamp bugün başladı. 3. Geleneksel Tematik Kış Kampı 15 Ocak – 19 Ocak tarihleri arasında yapılacak.

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumun tarafından bu sene üçüncüsü yapılacak ‘KYK Tematik Kış Kampları’ 15 Ocak tarihi itibariyle yani bugün başladı. Kredi Yurtlar Kurumundan gelen bildiride, ilki bin, ikincisi bin 500 gencin katılımıyla gerçekleştirilen ‘KYK Tematik Kış Kamplarının’, bu sene 15 Ocak’ta 12 ilde bin 800 gencin katılımıyla gerçekleştirileceğini açıkladı. Ayrıca 2016 yılında Tematik Kış Kampına bin, 2017 yılında ise bin 500 gencin katıldığı da kamuoyuna duyuruldu. Tematik Kış Kamplarının amacı; yurtlarda kalan gençlerin boş vakitlerini verimli geçirmesi, bedensel, zihinsel ve kültürel açıdan gelişimlerine fayda sağlamak olduğu da belirtildi.  Kredi Yurtlar Kurumu tarafından gerçekleştirilen kamp da bu sene, ‘Buğday’ filminin izletilmesi ve ‘Kamp Temalı Bilgi Kültür Yarışması’  gibi faaliyetlerin yapılması kararlaştırıldı.

Kamplarda yalnızca akademik eğitimler değil, bazı illere kültürel ve tarihi geziler yapılacak, sinema filmleri izletilecek ve sportif faaliyetler yapılacak. Tematik Kış Kampları; Antalya, Bilecik, Denizli, Diyarbakır, Erzurum, Kastamonu, Kocaeli, Mersin, Muğla, Sakarya, Samsun ve Trabzon’da yapılacak. Kamplar bugün başladı, 19 Ocak’ta sona erecek.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.