KYK Kredi ve Burs Miktarı Ne Kadar Kaç Lira 2014

KYK öğrenim kredisi ve burs sonuçları açıklandı. Peki burs ve kredi miktarı ne kadar oldu. 2018 2019 Burs miktarı kaç lira ne kadar. 2014 Burs ne kadar verilecek …

Başbakan Erdoğan, kyk burs ve kredi sonuçlarının duyurulmasının ardından almaya hak kazanan kişiler için miktarı da duyurdu.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Antalya’daki gerçekleştirdiği açılışlar münasebetiyle dün merkez Kepez ilçesi ile Korkuteli ve Finike ilçelerini ziyaret etti.

kyk burs ne kadar

Kepez’de 10 bin kişilik spor salonu temel atma ve toplu açılış törenlerinde bulunan Erdoğan buralarda yaptığı konuşmada şunları dile getirdi;   “Antalya bizim dünyaya kucak açan yolumuzdur. Gurur kaynağımızdır.   Bir dünya şehri dönüşmesi amacıyla tüm çabalarımızı harcıyoruz. 11 yıl sene boyunca Antalya’ya 13 milyar liralık yatırım gerçekleştirdik. Biz yaradılanı, yaratandan ötürü seviyoruz. Türk, Kürt, Laz, Çerkez ayırt etmeyiz. Hepsi eşittir. Bazı partiler gibi yalnızca bir grubu ifade eden bir grup değiliz. Birisi Sivas’ı aşamıyor, öbürü Sivas’ın bir diğer tarafına ulaşamıyor. Birisi kumsalların partisi olmuş. Ancak biz AK Parti olarak, tüm Türkiye’nin iktidarını yansıtıyoruz. Biz her yere eşit davranıyoruz. Bizde ayrımcılık yok” şeklinde konuştu.

2014 Kredi ve Burs Miktarı Belli Oldu

Başbakan Erdoğan, 1 Ocak 2014’den itibaren tüm yurt çapında 1 milyon 452 bin 363 öğrencinin burs ve krediden faydalanacağını dile getirdi. Aynı zamanda konuşmasında lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencilerinin alacağı burs ve kredi miktarını da bildirdi. Erdoğan, 1 Ocak’tan itibaren lisans öğrencilerinin aylık 280 lira olan kredi ve burs miktarını 300 liraya, yüksek lisans öğrencilerinin aylık 560 lira olan burs ve kredi miktarını 600 liraya, doktora öğrencilerinin aylık 840 lira olan burs ve kredi miktarını da 900 liraya çıkardıklarına değindi. 201 liralık yemek yardımını ise 220 lira yaptıklarını ekledi. 2002 yılından bu yana ise öğrencilerin kredi ve burs miktarının yüzde 567 oranında yükselttiklerini de açıkladı.

2014  Üniversite Bursu Ne Kadar Oldu, KYK Öğrenim Kredisi Burs Kaç Lira Oldu Konusunda Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.