KYK Bursları Ne Zaman Ödenecek TC Kimlik Numarasına Göre

KYK Bursları Ne Zaman Ödenecek TC Kimlik Numarasına Göre hakkında bilgi kısaca.

Öğrencilerinin kimlik numaralarının son hanesine göre yapılacak olan burs ve kredi ödemeleri her zamanki gibi her ayın 6 ve 7’sinde yapılacak. Ödemeleri Gençlik ve Spor Bakanlığı Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (YURTKUR) yapıyor.

Yani burada yeni olan şey bursların (her ayın 6’sında) ve kredilerin (her ayın 7’sinde) artık TC kimlik numarasının son hanesine göre yapılacak olması. Bu yenilik Ziraat Bankası ile YURTKUR arasında yapılan yeni anlaşmaya dayanıyor. Duyuru ise Gençlik ve Spor Bakanlığından geldi.

Yani artık her ayın 6’sında TC kimlik numarasının son hanesi “0” olanlar ödeme alacak. Bu hanede “2” yazanlar burs ve kredilerini her ayın 7’sinde alacak. Sistem bu şekilde sırayla ilerliyor. Yani “4” ile bitenler 8’inde, “6” ile bitenler 9’unda, “8” ile bitenler 10’unda ödemelerini alabilecek.

Temmuz ayından sonra bu yenilikler geçerli sayılacak.

“Sanal pos” isimli  yeni imkan da artık internet üzerinden kredi kartı ile tahsilat yapılmasını sağlıyor. Artık banka vadesiz hesapta mevduatı bloke edemeyecek. Kredi ödemelerindeki binde 2’lik komisyon da artık binde 1 olarak işlem görecek.

kredi_burs_yurtkur-1

Burs Ödemeleri Kimlik Numarasına Göre Yapılacak Hakkında Yorum Yapabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.