KYK Burs ve Kredi Başvuruları ne zaman Başlayacak

Üniversite kayıtlarının sonlandırılmasının ardından şimdi pek çok üniversite öğrencisinin gözü kulağı kredi ve burs başvurularına çevrildi.

Kayıtlarını yaptırmış olan öğrenciler ilk olarak barınma sorununu çözümleyecekleri yurt başvurusu sonuçlarının açıklanmasını beklerken bir yandan da burs ve kredi başvurularının ne zaman başlayacağını merak ediyor. Bu durumun bilincinde olan Kredi Yurtlar Kurumu tarafından bir açıklama yapılarak öğrencilerin bu merakı giderilmeye çalışıldı. Yapılan duyuruya göre KYK burs ve kredi başvuruları ekim ayı içerisinde başlayacak ve öğrencilere ödemeler ocak ayı itibari ile yapılmaya başlanacak. Bununla birlikte öğrencilere KYK bursları ile birlikte 240TL de beslenme yardımı yapılacak. Konu ile ilgili resmi açıklama önümüzdeki günlerde kurumun resmi internet adresinden yapılacak.

Burs ve Kredi başvuruları ile ilgili yapmış olduğu açıklama şu şekilde:

“Üniversite öğrencileri için burs ve kredi müracaatları Ekim ayında başlayacak olup 11 devlet kurumundan gelen bilgiler doğrultusunda Burs/Kredi kazananlara 2016 Ocak ayından itibaren ödemeler yapılacaktır. Burs ve kredi takvimine ilişkin ayrıntılar ilerleyen dönemde www.kyk.gov.tr internet adresinden ve @GSBYurtkur sosyal medya hesabından da yayınlanacaktır.”

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.