KYK Burs Sorgulama Kyk.gov.tr 2013

Son zamanların en çok merak edilen konusu, 2013 – 2014 yılı Kredi yurtlar kurumu burs sonuçlarının ne zaman kamuoyuna duyurulacağı meselesidir. KYK Başbakanlık Bursu Sonuçları sorgulama KYK Burs Sonuçları Aralık 2013 KYK Burs sonuçları sorgulama açıklanacak KYK burs sonucu sorgula bu sayfadan öğrenebilirsiniz. 2013 2013 online TC No ile KYK burs sonuçları 2013, KYK sonuçları sorgulama sistemi bu hafta açılacak ve öğrenciler KYK burs sonuçları öğreneceklerdir. Burs sonuçları sisteme yükleniyor, çok kısa bir süre içinde kyk.gov.tr burs sonuçları sorgulama alttaki linkte kyk burs sorgulama sayesinde burs sonuçları öğrenebileceksiniz. Bu konuda Yüksek Öğretim ve Kredi Burslar kurumu resmi twitter hesabından bir duyuru yaptı ve beklenen sonuçları 15 Aralık 2013 tarihinden evvel kamuoyuna duyuracaklarını bildirdiler. Kesin bir tarih verilmemiş olsa da en azından ayın 15’ine kadar duyurulacağı kesinleşti. Öğrencilerin tarihi öğrenmesinin ardından burs sonuçlarının olumlu olmasını umut etmeye başladılar.

kyk-burs-kredi sonuçları

Gençlik ve Spor Bakanlığı bir kaç gün geçmeden sonuçların açıklanacağı kesin tarihide bildirecektir.  KYK burslarından olumlu sonuç elde eden öğrencilerin ilk ödemesi hangi tarihte yapılacaktır sorusunu merak edenler için bunu da yanıtlayacağız.

Burs sonuçlarının kamuoyuna duyurulmasıyla birlikte olumlu sonuç elde eden öğrenciler ilk ödemelerini Ocak ayının ilk haftası alacaktır.

KYK.Gov.Tr Burs Sonuçları Sorgulamak İçin Tıklayın

Bu senetoplam 661 bin 742 öğrenci KYK burs ve kredi alımı istemiyle başvuruda bulundu. Geçen yıl ise bu beklenen sonuçlar kasım ayının son haftasında kamuoyuna duyurulmuştu. Bu sene sonuç açıklamada geç kalan KYK kısa sürede durumu telafi edecektir.

KYK Burs Sorgulama Hakkında Sorularınızı Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.