2014 2015 KYK Burs Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak

Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) Burs ve kredi başvuruları yapılıyor. Üniversiteye yeni yerleşene adayların merak ettikleri bir husu var, KYK Burs başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak ya da Burs Kredi Sonuçları hangi tarihte belli olacak diye. Kısaca bilgi verelim.

kyk-burs-kredi

2018 2019 Eğitim Öğretim yılında bir yükseköğretim programına yerleşen adayların Öğrenim kredisi ya da burs başvuru sonuçları Aralık ayında açıklanacaktır. 2013 Aralık ayında açıklanan sonuçlara göre burs ya da öğrenim kredisi almaya hak öğrenciler ilk ödemelerini 7 Ocak 2014 tarihinde alacaklardır. Ve bu tarihten sonra da her ayın 7’sinde burs ya da kredilerinin kesilmesini gerektirecek bir sebep olmadığı sürece ödemelerini almaya devam edeceklerdir. 2018 2019 burs sonuçları açıklandığı zaman size sitemizden ve facebook sayfamızdan duyuracağız.  KYK burs başvuru sonuçları ile ilgili her türlü sorunuzu bizlere yöneltebilirsiniz.

KYK Burs ve Kredi Başvuru Sayfası İçin Tıklayın

 

KYK Kredi ve Burs Sonuçları İle İlgili Yorumlarınızı ve Sorularınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

56 yorum

  1. merhaba merak ediyorm ocak ayında burslar yatırılacak fakat geride kalan 2-3 ayın bursu verilecek mi yoksa onlar yandı sadece önümüzdeki ayların bursları mı verilcek????

  2. merhaba ben ikinci sınıftayım geçen sene kredi ve bursa başvurmuştum kredi çıkmıştı almamıştım bu sene ise sadece bursa başvurmak istiyorum ama kyknın başvuru sayfasında kredi ve burs için ayrı seçenek kutucukları yer almıyor yani ikisine birden mi başvuruyoruz

  3. Merhaba.Ben gecen sene kazandığım okulu dondurdum ve bul yıl tekrar aktıfleştirip başlamak istiyorum.Geçen sene yurt da kredi de çıkmış bana da onlar geçerli mi yoksa tekrar başvuru mu yapmam gerekiyor ?

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.