KYK Burs Sonuçları 2013 Açıklanıyor Sorgula

KYK Burs başvuru sonuçları açıklanmak üzere. Önceki yıl bu tarihlerde çoktan açıklanmış olan KYK burs sonuçları için öğrenciler iyiden iyiye heyecanlanmaya başladı. Peki KYK burs sonuçları ne zaman açıklanacak. KYK Kredi ve Burs başvuru sonuçları en geç Pazartesi gününe kadar açıklanmış olacak.

Üniversitelere yerleşen öğrencilerin bu seferde gözleri burs ve kredi sonuçlarına çevrildi. Burs ve kredi sonuçlarının açıklanmasıyla üniversite eğitimi almaya başlayan binlerce öğrencinin heyecanı  en üst düzeyde. Bu haberimizde birçok öğrencinin merak ettiği soruların yanıtlarına değineceğiz. KYK Burs sonuçları sorgulama, Burs sonuçları 2018 2019 KYK, KYK burs sonuçları ne zaman açıklanacak. KYK Burs sonuç sorgulama TC Kimlik No ile

2013-2014 eğitim yılında burs ve öğrenim kredisinden faydalanmak için başvuru yapan 661 bin 742 öğrencinin başvuru sonuçları 30 Kasım 2013 tarihine kadar duyurulacaktır.

kyk burs sonuçları

661 bin 742 öğrencinin başvuru sonuçlarına aralık ayından itibaren itibaren Kredi ve Yurtlar Kurumunun resmi web adresi olan www.kyk.gov.tr’den T.C kimlik numaralarını yazarak  ulaşabilecekler.

KYK Burs Sonuçları İçin Tıklayın

Öğrenciler; Taahhüt Senetlerini, herhangi bir noterde; vergi, resim ve harç ödemesi yapmadan tanzim ve onaylatmanın ardından, mesai saati sonuna kadar Kredi Yurtlar Kurumu bölge ve/veya yurt müdürlüklerine ibraz ettirecekler.

Bölge ve/veya yurt müdürlüğü olmayan yerlerde ise “Söğütözü Mah. 2176. Sok. No:25 Çankaya/Ankara” adresinde bulunan Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğüne posta ile yada bizzat iletecekler.

Senetlerini ise duyurudaki tarihte Kredi Yurtlar Kurumuna veren öğrenciler  7 Ocak 2014’te burs veya öğrenim kredilerini T.C Ziraat Bankası’ndan alabilirler.

KYK Burs Sonuçları ne zaman açıklanacak, KYK Burs Sonuçları, Sorularınızı ve Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

10 yorum

  1. arkadaşlar boşuna kendinizi yormayın konuştum şimdi aralığın ikinci haftası diyorlar internettede 6 aralıktan bahsediliyor ne saçma bir durum beceriksiz insanlar bu kadar insanı bekletiyorlar

  2. Bugün 1 Aralık’tı Aralık ayı’da geldi daha neyi bekliyorlar açıklamak için.üniversite okumak kolay mı? yurt parası,kırtasiyeden not parası yeme içme derken 500-600 lira gider oluyor bir ay’da.artık açıklansın ona göre hareket edelim.ne bileyim çıkmazsa yarıyıl tatilinde çalışır harçlığımı çıkartırım.Aralık ayı da geldi açıklansın artık

  3. Arkadaşlar bizzat KYK’ya sordum, kyk burs sonuçları Cumartesi ya da Pazar günü büyük bir ihtimal açıklanacakmış. Aralık ayına kalmayacakmış haydi gözünüz aydın :)

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.