KYK Burs Sonuçları 2013 Her An Açıklanabilir

Kredi Yurtlar Kurumu KYK Burs sonuçları bu hafta sonu açıklanıyor, KYK Burs sonuçları ne zaman açıklanacak sorusu yanıtını buldu. Geçen yıl 26 Kasım’da açıklanan KYK burs ve kredi sonuçları bu yıl gecikti bile. KYK burs ve öğrenim kredisi sonucu öğren bu sayfada …
2013-2014 eğitim-öğretim yılı KYK burs ve kredi sonuçları pek kişinin son zamanlarda en çok merak ettiği konulardan biri oldu. Üniversite öğrencileri bu sonuçları heyecanla beklemektedir. KYK burs ve öğrenim kredi sonuçlarının açıklamasının ardından ilk ödemeyi hangi ay gerçekleştirecek ?
kyk-burs-kredi sonuçları

Üniversitelere yerleştirmelerinin ardından öğrencilerin en çok merak ettiği husus burs ve kredi sonuçları oldu. Bu yıl üniversitelere yerleşen öğrencilerin pek çoğunun umudunu bağladığı burs ve kredilerin sonuçlarının açıklanması dört gözle bekleniyor. Geçen ay başvurularının yapıldığı burs ve kredi başvurularının sonuçları Aralık ayının ilk haftası kamuoyuna duyurulacaktır. Sonuçlar KYK’nın resmi web sitesinden duyurulacaktır. Bu sonuçların duyurulmasının ardından kredi ve burs almaya hak kazanmış kişilerin ilk ödemesi 7 Ocak 2014 tarihinde yapılacaktır.

KYK Burs Sonuçları Sayfası İçin Tıklayın

Burs nedir ?
T.C. vatandaşı olan yüksek öğrenim gören başarılı ve ihtiyacı olan öğrencilere 5102 sayılı Yüksek Öğrenim Öğrencilerine Burs/kredi verilmesine ilişkin Kanun hükümleri kapsamında karşılık beklenmeden ödenen meblağdır.
Burstan faydalanabilecek öğrenciler şunlardır;
• Açıköğretim okullarında eğitim alan yalnızca şehit ve gazi çocukları ile öksüz ve yetim olan ögrenciler,
• Ön lisans eğitimi alan öğrencileri,
• Lisans eğitimi alan öğrenciler,
• Önlisans eğitimini bitirmiş ancak eğitimini dikey geçiş hakkıyla lisansa tamamlayan öğrenciler,( ancak intibak veya hazırlık sınıfındaki öğrencilere burs ödenmez.)
• Yüksek Lisans eğitimi alan öğrencileri, (ancak hazırlık sınıfında burs ödenmez)
• Vakıf Üniversitesinde eğitim alan öğrenciler,
• LYS’de sayısal, sözel, eşit ağırlık ve yabancı dil bölümlerinden ilk 100’e girmiş derece öğrencileri,
• Üniversite kontenjanından adları iletilen öğrenciler,
• Ülkeyi uluslararası müsabakalarda temsil eden millilik kazanmış amatör sporcu öğrenciler,
• İkinci öğretimde eğitim alan öğrenciler
Şunu da belirtmek isteriz ki; bir öğrenci yalnızca burs yada yalnızca kredi alabilmektedir. İkisini birden alması mümkün değildir.
2018 2019 KYK Burs Sonuçları, KYK Öğrenim Kredisi Sonuçları ve KYK Burs sonuç sayfası sorgulama ekranı

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.