KYK Burs Sonuçları 2013

KYK Burs Sonuçları Bugün Saat 12:00’ye Kadar Açıklanmış Olacak, KYK Burs Sonuçları Aşağıdaki Linkte Olacak

Alınan son bilgilere göre Kyk Burs Sonuçları açıklanmak üzere. Kredi Yurtlar Kurumu  Kyk Burs Sonuçları bugün ya da yarın açıklanacak. KYK burs sonuçları sorgulama Binlerce öğrenci için heyecan doruk noktasında KYK burs sonuçları 2013 açıklandığında burs ya da öğrenim kredisi hangisi çıktığı öğrenciler tarafından öğrenilebilecek. 2018 2019 Burs sonuçları kyk.gov.tr resmi internet sitesi üzerinde öğrenilecek. Yine burs sonuçlarınızı bu sayfadaki linkten de öğrenebileceksiniz. Burs sonuçları sorgulama Yüksek öğretime yeni adım atmış kişilerin ve ara sınıf öğrencilerin müracaatları kyk tarafından 29 Temmuz -29 Eylül 2013 tarihleri arasında kyk.gov.tr resmi web adresinden alındı.

kyk-burs-kredi sonuçları

Burs Başvuru sonuçlarını adaylar dört gözle beklemekte. Yurtkur’un açıklamaları kapsamında başvuru sonuçları bugün saat 12:00’ye kadar açıklanacak. Bakan Suat Kılıç’tan ise bugün bir açıklama geldi. Açıklamasında burs sonuçlarını ve kaç kişinin burs sahibi olacağını bu hafta Başbakanımızın duyuracağını belirtti.

KYK Burs Sonuçları İçin Tıklayın

2013-2014 kyk burs ve kredi sonuçları açıklanır açıklanmaz linkimiz aktifleşecek. Sayfamızı sürekli takipte kalın…

Burs sonuçları yanı sıra bu soruların yanı sıra merak edilen bir diğer konu ise burs ve kredi almaya hak kazanan kişilerin ilk ödemelerinin hangi tarihte yapılacağı… Burs sonuçları 2013 KYK sorgulama adresinden öğrenilecek. KYK burs sorgulama işleminin ardından hangi öğrencinin burs kazandığı belli olacak.

Kyk kredi ve bursu almaya hak kazanan adayların ilk ödemeleri 2014 Ocak ayında yapılacaktır. Suat Kılıç, daha önce 7 ocak’ta ödeneceğini söylediğimiz burs ve kredilerin 1 Ocak’ta verileceğini açıkladı.

2018 2019 Burs sonuçlarını takipteyiz, ilk resmi bilgi açıklamanın bugün ya da yarın yapılması bekleniyor. Burs sonuçları en erken öğrenmek için e okul sayfamızı takipte olun.

KYK Burs Sonuçları, Burs Sonuçları 2013, Soru ve Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Aktarabilirsiniz.

31 yorum

 1. Merhaba Arkdaslar,

  Ben suan doktora ikinci sinif ogrencisiyim ve kredi miktarim taahutname de 27,720.00 TL yaziyor ama kaba bir hesap yaptim bu miktari 36 aya boldugumde aylik 770tl yapiyor. Ama suan doktora ogrencilerine verilen miktar 840 tl olarak biliyorum… Sizce taahutum de hata mi var?

 2. Burs başvurusu yaptiğima eminim ama hala tc kimlik ni bulunamadi diyor geçen sene bir arkadaşiminda böyle demişti sonra çıkti ayni durumda olanlar veya bilgisi olanlar yardimci olabilir mi?

  • Arkadaslar yurt dışı alinan burs ve krediyi arkadasim kyk yurdu disinda kalanlar icin anlamis vr o linkten aratmis haliyle tc bulunamadi sonradan ilk linke tiklayarak sonucunu ogrendi sizde oyle bi hataya dusmus olabilirsiniz belki.

  • Arkadaslar aynisi arkadasimin basinada geldi yurt disi ogrenim gorenlerin burs ve kredisinin sonuclarini kyk yurdu disinda kalanlarin oldugunu dusunmus ve haliyle onunda tcsi bulunamadi deyip durdu ve ilk linke tikladiginda sonucunu ogrendi belki sizde yanlislikla bu hataya dusuyor olabilirsiniz.

 3. OKULA GİRİŞ YILINIZ VE BULUNDUĞUNUZ SINIF İTİBARİYLE YIL KAYBINIZ OLDUĞU TESPİT EDİLDİĞİNDEN BURS/KREDİ YÖNETMELİĞİ HÜKÜMLERİ GEREĞİNCE MÜRACAATINIZ İŞLEME ALINAMAMIŞTIR.Bu nasıl bir saçmalıktır yıl kaybım falan olmadı biri şunu açıklasın

 4. Anlamıyorum arkadaşım ya lisansta burs vermediler 10.000 lira borcum var. mastıra başladık yine kredi çıkmış. En iyisi okulu bırakıp iş bulmak. Bu ülkede fakir okumasın hiç.

 5. Ara sınıf başvurusu yaptım tc no bulunamadı diyor.Acaba burs veya kredi çıkmadığı için mi yoksa başka bir sorun mudur? Çıkmayınca ekranda ne yazıyor bilen varsa bilgi rica ediyorum ..

 6. bende 10 gün bankada bir personelin yerine baktım banada aynı şekilde ücretli bi yerde çalışıyosunuz diyor ne yapmam lazım yardımcı olun ben öğrenciyim çalışmıyorum ne yapmam lazım

 7. ben burs baş vurusu yaptığım zaman sigortalıydım sonra ise 1 ay içinde işten çıktım buna neden bakmıyorlar ücretli olarak çalışıyo diyorsunuz ben yaz tatilleri çalışıp okul parmı karşılordum bize yazık deyilmi bukadar sorum suzmusunuz şu an biyerde de çalışmıyorum 2 ay oldu işten çıkalı lütfen yaardım edinizz

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.