KYK 2015 -2016 Burs ve Kredi Başvuruları Ne Zaman Başlıyor

Üniversite kayıtlarının bugün sona ermesinin ardından şimdi öğrencilerin gözü kulağı KYK Burs ve Kredi başvurularının ne zaman başlayacağı ile ilgili yapılacak açıklamada. Bu yıl ilk kez yurt ve kredi başvurusunda bulunacak öğrencilerin kayıt tarihlerini kesinlikle kaçırmamaları gerekiyor. Çünkü bu başvuruların kesinlikle ek süreleri bulunmamaktadır.

2016-2017 eğitim öğretim yılında yurt içinde veya yurt dışında herhangi bir yükseköğretim programına kayıt yaptırmış olan öğrenciler için yurt başvuruları 29 Temmuz-12 Ağustos tarihleri arasında alınacak. Başvurular KYK’nın www.kyk.gov.tr internet adresi üzerinden yapılacak.

Bununla birlikte Yüksek lisans, doktora, ön kayıt ve özel yetenek, dikey, yatay geçiş sınavıyla yükseköğretim programlarına girecek öğrenciler için yurt başvuruları yine aynı adreste eylül ayı içerisinde duyurulacak.

Ayrıca şu anda herhangi bir yükseköğretim programına kayıtlı ara sınıf öğrencileri, ağustos ayına kadar KYK’nın internet adresinden yurt başvurularını yapabilecek. Artık yıl öğrencileri ise eylül ayı içerisinde yurt müdürlüklerinden kayıtlarını yaptırabilecek.

 

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.