Kurbanlık Fiyatları 2013 Büyükbaş ve Küçükbaş

Kurban Fiyatları, 15 Ekim 2013 Kurbanlık Fiyatları

Bu yılki kurbanlık fiyatları belli oldu. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından belirlenen fiyatlara göre yurtiçi kurbanlıklar 550 yurtdışı kurbanlıklar ise 380 tl oldu.

Diyanet İşleri ve Türkiye Diyanet Vakfı iş birliği ile ‘Vekalet Yoluyla Kurban Organizasyonu’ başlatılarak başta Afrika ülkeleri olmak üzere Ortadoğu, Balkanlar ve Kafkaslar da dahil 40 ülkede kurban kesilecek. Kurbanlar dini usüllere uygun olarak belirlenen kesim merkezlerinde oluşturulan komitelerin kontrolünde kesilecek.Kesilen kurbanların etleri uygun şekillerde ayrılarak torbalanacak ve ihtiyaç sahipleriyle buluşacak.

kurban-nasil-kesilir

Bu yılki kurban kesme bedeli ise yurt içi ve yurt dışında farklı fiyatlarda olacak olup yurtiçinde 550 yurtdışında ise 380 tl olarak fiyat biçildi. Vekalet yoluyla kurban kesmek isteyen kişilerin en geç 14 Ekim 2013 Pazartesi gününe kadar belirlenen hesaplara gereken paraları yatırmaları gerekiyor.

Organizasyonlar sayesinde uygulanacak olan vekaletle kurban kesme yurt içi ve yurt dışında bir çok yerde yapılacak ve elde edilen kurban etleri ihtiyaç sahibi bir çok kişiye dağıtılacak. Bu uygulamanın geçen yıllarda da yapıldığı ve bu yıl da islami usullere uygun olarak yapılacağı bildirildi.

Büyükbaş ve Küçükbaş Kurbanlık Fiyatları Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.