Kurban Bayramı Tatili 9 Gün mü Olacak

Geçtiğimiz günlerde Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından yapılan açıklama ile öğrencilere okulların açılış tarihinin 28 Eylül olacağı müjdesi verilmişti. Bu müjdenin ardından yeni takvim açıklanmış ve 21, 22 ve 23 Eylül 2015 tarihinde yapılacak olan derslerin telafisi yaz dönemine ertelenmişti. Onun dışında yapılacak olan 2,5 günlük derslerin de takvim içerisinde bir başka dönemde telafi edileceği açıklanmıştı.

Buradan hareketle uzmanlar Kurban Bayramı tatilinin tüm memurlar için dokuz güne çıkarabileceği görüşünü ortaya attı. Yani 21-22-23 Eylül tarihleri tüm memurlar için Bakanlar Kurulu tarafından tatil edilebilir.

 

AREFE: 1/2 GÜN 23 ÇARŞAMBA

 

1. GÜN 24 PERŞEMBE

 

2. GÜN 25 CUMA

 

3. GÜN 26 CUMARTESİ

 

4. GÜN 27 PAZAR

 

Bu takvimden hareketle arife günü tam güne çıkarılabilecek olan tatilin ardından memurlar pazartesi ve Salı günleri de idari izinli sayılabilir. Turizmin canlanması için tatil edilen okulların ardından memurlar da göz önünde bulundurularak Kurban bayramı tatilinin memurlar için de dokuz güne çıkarılması yüksek bir ihtimal olarak görülüyor. Aksi halde memurlara verilemeyen 9 günlük tatil ile öğrencilere verilmiş olan tatilin bir anlamı kalmıyor.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.