Kuran Kursu Öğreticileri İl İçi ve İl Dışı Tayin Başvurusu

Kuran Kursu Öğreticileri İl İçi ve İl Dışı Tayin Başvurusu hakkında bilgi kısaca.

Münhal Kur’an Kursu öğreticiliği kadrolarına başvururken, tercih yaparken ve yerleştirme sürecinde şu esas ve usullere dikkat edilmelidir:

– Adaylık kaldırılmışsa kurs öğreticileri atandığı ilçe veya ilde altı ayını tamamlamış durumda ise il içi, iki senesini tamamlamış durumda ise il dışı yer değiştirme başvurusu yapabilir.

– İl müftülükleri, 1 ile 12 Ağustos tarihleri arasında il içi ve il dışı yer değiştirme taleplerini alacaklardır.

– İl müftülüğüne başvurmuş kurs öğreticileri müftülükten ek-6 formunu yani başvuru belgesinin onaylı kopyasını almalıdır.

– http://ikys.diyanet.gov.tr adresine kullanıcı adı ve şifreleri ile girebilecek olan kurs öğreticileri buradan 13 ile 15 Ağustos günleri arasında 10 Kur’an kursu tercihi yapmalıdır.

– Ek-6 form puanı en yüksek olan kurs öğreticileri bilgisayar ortamında gerçekleştirilecek yerleştirme işlemleri ile ilgili yerlere dağıtılacaktır. Eğer puanlar eşitse MBSTS puanına, onlar da eşitse görev yılı fazlalığına, aynı görev yılına sahiplerse hafız olup olmamasına, ikisi de hafızsa öğrenim düzeyi yüksek olana öncelik verilecek.

– Yerleştirme sonuçları yine aynı siteden 18 Ağustos günü açıklanacak.

– 19 Ağustos ile 29 Ağustos arasında öğreticilerin yerleştirildikleri il müftülükleri nakil işlemlerini sonuçlandıracak.

Kuran Kursu Öğreticileri İl İçi ve İl Dışı Tayin Başvurusu Nasıl Yapılır Ne Zaman Yapılacak Hakkında Yorum Yapabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.