Kültür Projesine 25 Bin Genç Katılacak

“Şehirler ve Kültürler Projesi”, Gençlik ve Spor Bakanlığınca yaratılmış bir proje. Projenin amacı ise farklı kültürlere sahip 25 bin gencin akranları arasında daha fazla diyalog kurmasını sağlamak.

Projeye 14 ve 24 yaş arası gençler kabul ediliyor. Projenin amaçları maddeler halinde şu şekilde sıralanabilir:

– Diyalog ve hoşgörünün gençler arasında arttırılması

– Gençlerin çeşitli coğrafi bölgelerde ikamet eden akranlarıyla kaynaşmaları

– Kültürel alışverişin sağlanması.

Bu 25 bin genç, ülkenin her köşesinde misafir edilecek. Ücretsiz olarak Temmuz, Ağustos ve Eylül aylarındaki etkinliklere katılabilecek olan bu gençlerin programı 4 gün 3 gece uzunluğunda. Programın ana başlıkları ise etkinlikler ve geziler.

Adıyaman, Diyarbakır, Hakkari, Muş, Tunceli, Sivas ve Şırnak’ta yaşayan gençlerimiz Bursa, Manisa, Konya, İstanbul, Şanlıurfa, Diyarbakır ve Amasya’ya gidecek. Bunlar toplamda 560 gençten oluşuyor.

Mardin, Malatya, Sivas, Şanlıurfa, Elazığ, Diyarbakır, Adana, Adıyaman, Amasya, Ankara, Antalya, Karabük, Bolu, Bursa, Çanakkale, Edirne, Erzurum, Gaziantep, Isparta, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Kastamonu, Kayseri, Konya, Manisa, Mersin, Nevşehir, Samsun, Sinop, Trabzon ve Van gibi iller de projede Ağustos ile Eylül aylarında ev sahipliği yapacak olan illerimiz.

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın internet adresine girerek başvuru yapmak programa katılmak için yeterli.

eokul-meb.com

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.