Kredi Erken Ödeme Cezası Kalktı

Kredilerde erken ödeme tazminatı kalktı, Banka kredi erken ödeme cezası kalktı mı kaldırıldı mı derken, o tazminat cezası kaldırıldı. Artık %2’lik erken ödeme cezası yok.

Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun Tasarısı’nın 1-30. maddelerini dahil edildiği 1. bölümü TBMM Genel Kurulu’na sunulu ve görüşülerek, kabul edildi.

Bu bölümün “Erken ödeme” başlıklı 27. maddesi tasarısının üzerinde AK Parti, CHP, MHP ve BDP’li miletvekilleri, farklı öneriler sundular.

Nihayetinde kabul edilen bu önergeyle, “Belli dönemleri kapsayan kredinin erken ödenmesi halinde kredi veren, erken ödeme tazminatı isteyebilir” şeklindeki madde tasarıdan çıkartıldı.

Bu nedenle, yeni Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun’da kaldırılan erken ödeme tazminatı, “tüketicilere ek yük yükleyeceği” sebebiyle tasarıdan çıkartıldı.

Tasarının birinci bölümünün kabul edilmesiyle birlikte TBMM Başkanvekili Ayşe Nur Bahçekapılı, birleşime kısa sürelik bir mola verdi.  Mola bitiminde komisyon ve hükümetin yerlerine gelmediğini gören Bahçekapılı, birleşime yarın saat 14.00’de toplanmak şartıyla son verdi.

para maaş zam

Banka Kredilerinde Erken Ödeme Cezası Kalktı Konu Hakkında Yorumlarınızı ve Sorularınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.