KPSS Tercihleri Nasıl Yapılır 2013/2 KPSS (18-27 Kasım)

2013/2 KPSS Tercihleri Nasıl Yapılır

2013/2 KPSS tercihleri 18 Kasım yani bugün itibariyle başladı. ÖSYM yapılacak olan yerleştirme için adayların son tercih yapabileceği günün 27 kasım olduğunu açıkladı.

ÖSYM yönetmelik kapsamında kurum ve kuruluşlarda ki boş mevkilere yerleşmek isteyen adaylardan tercihler alınacak. Bundan ötürü KPSS 2013 tercih kılavuzu yayınlandı ve bu kılavuzda yapılabilecek tercihler yer almakta. Kılavuzu www.osym.gov.tr web sitesinden görebilirsiniz.

KPSS Tercih ÖSYM

7-8 Temmuz 2012 ve 22-23 eylül 2012 de gerçekleşen KPSS puanlarından birine giren adayların ilgili alandan aldığı puanlarla tercih yapması gerekmektedir.

Adaylar yapacakları tercihleri 27 Kasım Çarşamba son gün olmak üzere bugünden itibaren yapmaya başlayabileceklerdir. KPSS tercihi yapacak olan memur adayları ais.osym.gov.tr web sitesinden vatandaşlık numarası ve kendi şifrelerini girerek tercihlerini yapabilirler. Ek tercih süresi konmayacak. Tercih yapan adayların özellikle kılavuzu detaylı incelemeleri gerekmektedir.

2013 KPSS Tercihleri Nasıl Yapılacak Konusunda Sorularınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

1 yorum

  1. Merhabalar lisans 4. Sınıfta okurken lisans kpss ye lisans düzeyinde başvurup daha sonra tercih işlemini yaparken öğrenim düzeyimizi ösym sitesinde lisans olarak güncellememiz gerekir mi? Ayrıca başvuru yapmadan ònce diplomamızı ösym ye göndermemiz gerekir mi?

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.