KPSS Tercih Robotu 2013/2 ÖSYM

27 Kasım’a kadar sürecek olan 2013/2 KPSS tercihleri başladı. Memur adayları KPSS tercih robotu yardımıyla tercihlerinizi hızlıca oluşturabilirsiniz. ÖSYM, KPSS tercih kılavuzunu yayınlandı, 27 Kasım Çarşamba gününe kadar zamanınız var, iyi düşünmelisiniz. Sizler için 2013/2 KPSS Tercih Robotunu Sayfamıza Ekledik.

ÖSYM, 2013/2 atamaları kapsamında bazı kamu kurum ve kuruluşlarının kadro ve pozisyonlarına yerleştirmeyi amaçlayan adayların başvurularını bugünden itibaren kabul ediyor. Bu tercihlere başvuru süreci 27 Kasım’da sonlanacak.

Kamu Hizmetlerine İlk Kez Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik hükümleri kapsamında personel ihtiyacı olan kamu kurum ve kuruluşlarının kadro ve pozisyonlarına atama gerçekleştirmek için adayların başvuruları kabul edilecektir.

KPSS Tercih ÖSYM

Bu hususta yapılan Kamu Personel Seçme Sınavı KPSS-2013/2 Tercih Kılavuzunda, ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeyinden eğitim almış kişilerin tercihlerini kabul edecek kadro ve pozisyonlar yer almaktadır.

Bu atamaya ilişkin kılavuzuna 18 Kasım 2013 tarihinden yani yarın ÖSYM’nin  http://www.osym.gov.tr resmi web adresinden erişebilirsiniz.

2013/2 KPSS Tercih Robotu İçin Tıklayın

Adayların bu kılavuzda bulunan kadro ve pozisyonlara başvuru yapabilmeleri için, 7-8 Temmuz 2012 ve 22-23 Eylül 2012 tarihlerinde gerçekleşmiş Kamu Personel Seçme Sınavlarından herhangi birine girmesi ve ilgili sınavdan gerekli puanı elde etmesi şarttır.

Yerleştirmede esas olan puanlar eğitim seviyesine göre şöyledir; Ortaöğretim mezunları için KPSSP94, ön lisans mezunları için KPSSP93 ve lisans mezunları için KPSSP3 esas alıncak puan türleridir.

Adaylar kılavuzda belirtilen kurumlara tercihlerini 18-27 Kasım 2013  tarihleri içinde, yine kılavuzda yayımlanan şartlar dahilinde yapmalıdırlar. ÖSYM tercihlerini gerçekleştirmek için adayların https://ais.osym.gov.tr internet adresine tıklamaları ve sisteme  TC Kimlik Numaraları ve aday şifrelerini yazmaları yeterlidir. Tercihler yalnız internetten yapılacaktır. ÖSYM’ye posta ile  gönderilen ya da elden getirilen tercih listeleri kabul görmeyecektir.Tercih süresi yukarıda belirtilen tarihlerle sınırlıdır. Bu tercih tarihlerin dışına çıkılması mümkün değildir.

KPSS-2013/2 Tercih Kılavuzunda yer alan kurum ve kadroları dikkatlice inceleyin ve size uygun olanları tercih edin. Bu atamaya başvuracak herkese yarın için başarılar dileriz..

KPSS Tercih Robotu 2013 Hakkında Yorumlarınızı ve Sorularınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

3 yorum

  1. ankara çalışma ve sosyal güvenlik bakanlığı memur alımı ortaöğretim diyor ama benim kılavuzumda çıkmadı acaba özel başka şartlarmı var memur deyince bütün mezunlar olmuyormu lütfen bilgi verin

  2. KPSS 2013/2 sınav anketi yayınlandı
    Bu anket ile hangi kadroların kaç puanla tercih edildiğini görebilirsiniz. Tercihlerde fikir vermesi için ankete katılabilirsiniz.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.