KPSS Tercih Kılavuzu Ortaöğretim Önlisans

Ortaöğretim Önlisans KPSS tercih kılavuzu ne zaman yayınlanacak. 2012 KPSS Ortaöğretim ve Önlisans sonuçlarının açıklanmasının ardından memur adayları artık 2012 KPSS Tercihlerini beklemekteler. Bu konuda KPSS tercih kılavuzunun ne zaman yayınlanacağını merak edenler için açıklama yapmak istedik: 2012 KPSS Tercih Kılavuzu ÖSYM tarafından tercihlerin başlayacağı tarih olan 19 Kasım 2012 tarihinde yayınlanacaktır. 2012 KPSS tercih kılavuzu ve diğer detaylar bu sayfada olacak.

2012 KPSS Tercih Kılavuzunu 19 Kasım tarihinden itibaren  osym.gov.tr adresinden ve bu sayfadan indirebileceksiniz.
ÖSYM KPSS 2012 2 tercihlerini 19-28 Kasım 2012 tarihleri arasında alacaktır. Öğretmenlik hariç KPSS Puanlarının geçerlilik süresi 2 yıldır.

2014 yılına kadar diğer memur alımları ne zaman olacak

Memur alımları Devlet Personel Başkanlığı tarafından belirlenir. Bu yıl için ilk memur alımları Haziran’da yapıldı, ikincisi yukarıda belirttiğimiz gibi KASIM‘da yapılacak. 2013 yılı için memur alımları OCAK 2013‘te açıklanacaktır.

KPSS Memur alımında nasıl bir süreç izleniyor ?

Yukarıda belirttiğimiz tarihlerde ihtiyaçlar belirleniyor ve KPSS puanınızla tercihinizi yaptıktan sonra sonuçları bekliyorsunuz, yüksek  puanların her zaman önceliği vardır. Sonuç açıklandığında ek bir sözlü mülakat olmadan çalışmaya başlıyorsunuz. Ancak, atama için öngörülen koşullara uymayan veya gerekli belgeleri süresi içinde getiremeyen adayların atamaları gerçekleştirilmez.

KPSS tercih kılavuzu ne zaman yayınlanacak , 2012 KPSS tercih kılavuzu ÖSYM , Ortaöğretim Lise ve Önlisans düzeyi 2012 KPSS tercih kılavuzu ne zaman yayınlanır ÖSYM

Kasım 2012

2012 KPSS Tercih Kılavuzu ve KPSS tercihleri ile İlgili Soru ve Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz …

 

3 yorum

  1. arkadaşım meraba ben açıköğretim lisesi sosyal bilimler okuyorum ama kpss sınavına 17 puanım kaldığı için hak kazandım ve 62.57 aldım tercih yapamazmıyım.ayrıca ben çıraklık eğitim merkezinde 3 yıll okuyup kalfalık belgem var aşçı olarak bilgi verirsen sevinirim.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.