KPSS Nasıl Kazanılır

KPSS nasıl kazanılır ? 27 ve 28 Eylül 2014 tarihlerinde KPSS yapılacak. 2 milyona yakın lise ve önlisans mezunu memur adayı KPSS’ye girecek. 2014 Ortaöğretim Önlisans KPSS’ye hazırlanmak için gereken zaman iyice daraldı. KPSS’yi nasıl kazanabilirim diyorsanız, sizler için KPSS kazanma önerileri sunacağız.

kpsseokul

7 Adımda KPSS Nasıl Kazanılır Püf Noktaları

Tüm memur adaylarına iyi çalışmalar ve başarı dileklerimi sunuyorum. Memuriyet için kpss şart,kpssye hazırlıkta en iyi , en pratik yollar nelerdir?

1-İlk olarak konu dağılımını ve sorumlu olduğunuz kısımları iyice öğrenin

2-Çıkmış sorulara göz atın.Hangi yıldan hangi konulardan kaçar soru çıkmış öğrenin.Bunu yapmak hem konuları öğrenmenizi,hem de konulara bakarken aşina olmanıza yarar, en önemlisi ise hangi kısımlara önem vermeniz gerektiğini anlarsınız. Aklınızdan çıkarmayın ki her konu önemlidir.

3- Günlük hayatınızı göz önüne alarak kendinize aşırıya kaçmayan, esnek , işlevsel bir program hazırlayın

4-Sonraki bölümde kendinize göre: yani öğrenme biçiminize göre çalışma şeklinizi belirleyip her konunun ardından soru çözün. Çözemediğiniz sorulara daha sonra göz atın. Hala çözemiyorsanız bir uzmandan yardım alıp çözümleri öğrenin. Unutmayın ki KPSS hazırlığında en önemli şey eksikleri tamamlamaktır öğrenemediğiniz yapamadığınız konuların, soruların üzerine gitmektir aksi takdirde ilerleme gösteremezsiniz

5-Deneme sınavlarına muhakkak katılın ve gerçek KPSS’ye giriyormuş gibi önemseyin eksiklerinizi ölçün, ve hala kapatamazsanız bu konuda yardım alın
6-Her ay muhakkak özet kitaplarından konuları tekrar edin

7-Dershaneye gidiyorsanız (mutlaka gitmelisiniz ) dersten sonra konuları tekrar etmeyi atlamayın.

2014 KPSS Çalışma Yöntemleri Hakkında Yorumlarınızı ve Sorularınızı Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz.

4 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.