KPSS Kalkacak mı 2014 Ne Zaman

KPSS Kalkacak mı 2014 Ne Zaman hakkındaki yazımızı sizler için hazırladık.

Hükümetin memur alım merkezinde düzenlenen KPSS’yi kaldırma planları yapılıyor. Recep Tayyip Erdoğan’ın verdiği yetki ile düzenlenen çalışmalar dahilinde merkezi sınavların yerine bakanlıklardan yapılan sınavlar olacak.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik en son yapılan Bakanlar Kurulu toplantısında çalışmaları ve yasa tasarılarını meclise sundu. Sunumdaki esas konu ise KPSS ile ilgili değişikliklerdi. Var olan sisteme göre devletin alacağı çalışan ile alakalı ÖSYM’nin yaptığı aralıklı sınavları dikkate alıyor. Atamalar bu sınav sonucunda alınan puanlara göre yapılıyor.

Başbakanın verdiği talimatlara göre düzenlenen çalışmalar dahilinde KPSS’nin kaldırılması konuşuluyor. Bakanlıklar ve başka kamu kuruluşlarında ÖSYM’nin yaptığı sınavlar ile personel alımı son bulacak. Çalışmalar sonucunda merkezi sınavların yerine bakanlıklar ihtiyaç dahilinde sınav yapacaklar. Yeni sisteme göre tüm kurumlar alacağı çalışan için kadroya uygun sorular ile sınav hazırlayacak. Alım ile ilgili önceden duyurular yapılacak. Başvuran kişiler kurumun ihtiyacı dahilinde sınava katılacak ve gerek olursa sözlük sınav da yapılacak.

kpsseokul

Memur olarak atananların özlük hakları ve çalışma tipler ile alakalı da bazı değişiklikler yapılacak. Sınavı kazanıp atanan kişi görev yerinde minimum 3 sene kalacak. Mesela Milli Eğitim Bakanlığı tarafından sınav ve gereken eğitim programlarını geçip öğretmen görevi ile doğu görevine atanan insan burada da minimum 3 sene kalmak zorunda ve 3 sene dolmadan tayini yapılmayacak.

KPSS Kalkacak mı 2014 hakkında yorum yapabilirsiniz. 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.