KPSS İtiraz Dilekçesi Ücreti Ne Kadar

Bu yıl yapılan KPSS’de 12 soru iptal edilmiş bu durum birçok adayın tepkisini çekmişti. Bu sebeple ÖSYM’ye itirazlar sunulmaya başlanırken, itiraz edenlerin sayısının her geçen gün arttığı bildirildi.

Geçtiğimiz yıl içerisinde yanlış sorular nedeni ile ÖSYM’ye 200 bin itirazın yapıldığını söyleyen uzmanlar, soru başına alınan 20 TL düşünüldüğünde bunun çok büyük bir rakam olduğunu söylüyor.

28 Temmuz’da açıklanmış olan 2015 Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) A Grubu ve Öğretmenlik ile Öğretmenlik Alan Bilgisi sonuçları ile birlikte yanlış sorularda ortaya çıkmıştı. Açıklanan sonuçların ardından 12 sorunun iptal edildiği, üç sorunun da cevabının değiştiği vurgulanmıştı. Şimdi adaylar ÖSYM’nin bu kon hakkında bir açıklama yapmasını bekliyor.

İptal edilen ve cevabı değiştirilen soruların ardından ÖSYM’ye itiraz dilekçesi vermeye başlayan adaylar soru başına 20 TL ödüyor. Sendikalar geçen yıl 200 bin başvurusunun yapıldığını söylerken bunun 20 ile çarpıldığında çok yüksek bir rakam olduğunu vurguluyor. Bununla birlikte yapılan şikâyetlerden bir tanesi de verilen dilekçelere cevap verilmiyor olması. Bu durumda alınan paraların da nereye gittiği bilinmiyor.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.