KPSS Başvuruları Son Gün Ne Zaman

Kpss başvuruları son gün ne zaman hakkında bilgi kısaca

KPSS Ortaöğretim ve ön lisans sınavları için heyecanlı bekleyiş başladı. KPSS başvuruları için son gün 24 Temmuz.

ÖSYM’nin internet sayfasından yaptığı duyuruya göre KPSS ortaöğretim ve önlisans başvuruları 24 Temmuz tarihinde sona erecek. Sınavların tarihleri de aynı duyuruda yer alıyor. Bu yılın KPSS ön lisans sınavı 27 Eylül’de, ortaöğretim sınavı 28 Eylül’de, din hizmetleri alan bilgisi sınavı ise 18 Ekim’de gerçekleştirilecek.

Başvuru için verilen süre yeterli olduğundan başvuru süresinin uzatılması gibi bir durum söz konusu değil. Başvuru tarihleri olarak 8-24 Temmuz verilmişti. Başvuruda bulunmak isteyen adaylar başvurularını merkezlerden yapabilecek. Bu merkezler ÖSYM’nin internet sayfasından online olarak duyurulacak.

Sınava ortaöğretim ve ön lisans mezunları ve mezun duruma geçebilecek olan adaylar başvurabilecek. Henüz mezun olmayan adayların tercihleri sınavın geçerlilik süresi sona ermeden mezun olmaları halinde mezun olduktan sonra alınacak.

Adayların öncelikli olarak yapması gereken işlem sınav ücretinin yatırılması. Bundan sonra ise kılavuzda belirtildiği şekilde dikkatlice başvuru işlemlerinin yapılması ve başarıyla tamamlanması gerekiyor.

İnternetten bireysel olarak başvuruda bulunacak adayların ise daha dikkatli olması gerekiyor. Bu adaylar başvuru kılavuzunu dikkatle incelemeli. Başvuru tamamlanırken ise onay kodunun sisteme girilmesi gerekiyor. Başvuru işlemi başarıyla tamamlandı yazısının ekranda görülmesi gerekiyor. Bu yazıyı ekranında görmeyen adayların başvuruları tamamlanmamış demektir. Ayrıca tedbir olarak başvuru bilgilerinin yazıcıdan çıktısının alınmasında da fayda var.

Başvuru merkezlerinden başvurusunu yaptıracak olan adaylar da bilgilerini kontrol ederek görevliye onay kodunu söyleyecek. Görevli onay kodunu sisteme girecek ve başvuru tamamlanacak. Onay kodunun mutlaka girilmesi gerektiğinden başvurusu yapılan adayın her adımda etkin olarak rol almasında fayda var.

Başvuru merkezleri başvuru son günü olan 24 Temmuz’da mesai saati sonuna kadar başvuru işlemlerine devam edecek. Bireysel olarak yapılan başvurular ise 23.59’a kadar yapılabilecek. Başvurusunu tamamlamış adayların ÖSYM’nin aday işlemleri sistemine girip bilgilerini kontrol etmesinde de fayda var.

KPSS Başvuruları Son Gün Ne Zaman Hakkında Yorumlarınızı Hemen Paylaşabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.