KPSS Başvuru Tarihleri 2014 ÖSYM

KPSS Başvuru Tarihleri 2014 Ne Zaman

2014’te memur olmayı bekleyen adaylar beklenti içerisinde. Peki 2014 KPSS Başvurusu ne zaman yapılacak ?

2014’te ortaöğretim düzeyinde KPSS yine yapılacak. Lise mezunlarına en son 2012 yılında sınav yapılmıştı.’2014’te ise bu sınav yine uygulanacak.Uzmanlar 2014’te lise mezunlarına yönelik yapılacak sınava katılmak isteyen adayların yüzde on sekiz artacağını düşünüyor. ‘2012’de bu sınava iki milyon aday başvuru yapmıştı.

2014 Ortaöğretim (Lise) ve Önlisans KPSS Sınav Tarihleri Açıklandı

KPSS Sınav Tarihleri Açıklandı

-KPSS Ortaöğretim/Önlisans (Önlisans Düzeyi): 27 Eylül 2014

-KPSS Ortaöğretim/Önlisans (Ortaöğretim Düzeyi): 28 Eylül 2014

-Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) Lisans: 5-6 Temmuz 2014

-KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi (ÖABT): 13 Temmuz 2014

Kamu Personel Seçme Sınavı Lisans seviyesi ve KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi sınavlarına ise müracaatlar 5-14 Mayıs tarihleri arasında kabul edilecek olup KPSS Lisans 5-6 Temmuz’da ÖABT 13 Temmuz’da yapılacaktır.

KPSS önlisans ve ortaöğretim seviyesi için başvurular 30 Haziran-16 Temmuz tarihleri arasında kabul edilecek ve sınav önlisans seviyesi için 27 Eylül’de, ortaöğretim seviyesi için 28 Eylül’de yapılacak.

Daha önce yapılan KPSS kontenjanlarına bakıldığında lise mezunlarına verilen rakam oldukça kısıtlıydı. Çünkü ülke genelinde üniversite mezunları işsiz gezerken hükümet lise mezunlarını memur olarak atamak istemiyor. Haklı olarak her yerde olduğu gibi devlet de daha nitelikli eleman almanın peşinde.Bu durum bir işveren gözüyle değerlendirildiğin de çok da haksız görünmüyor.

Lise düzeylerine yönelik 2014 yılında KPSS yapılacak mı yapılmayacak mı soruları da 2014 ÖSYM sınav takvimi ile cevabını bulmuş oldu. 2014 yılında hem Ortaöğretim hem de Önlisans düzeyi KPSS yapılacak.

Ortaöğretim lise düzeyi kpss başvuruları ne zaman yapılacak başlayacak 2014, Ortaöğretim ve önlisans kpss başvuru tarihleri ne zaman 2014

2014 Ortaöğretim Önlisans KPSS İle İlgili Sorularınızı ve Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

19 yorum

  • ARKADAŞLAR bazı arkadaşlar msn bıraktıgını ve cevabı oraya yazar isek mnm olacagını söylüyor sizin msn yazdıgınız adres yorumda görünmez
   ben buraya her zaman giremiyorum diyorsanız face hesabına ‘murat yıldız’ isime kpss logosu var profilde yazarsanız bilgim dahilinde yardımcı olmaya çalışırım.

 1. ben lise mezunuyum suanda üni. okuyorum ama askerliğimi yapmadım kpss sınavında bir başarı elde edersem askerlik sorun olurmu yada askerliğimi bitirip kazandığım yerden devam edebilirmiyim yardımcı olursanız sevinirim..

 2. ben 2007 yılı önlisan mezunuyum.bu yıl yapılacak kpss girmek istiyorum.bunun için yapılacak işlemler nelerdr.başvuru tarihi nedir.sistem devamlı değiştiği için takip edemiyorum maalesef

 3. ben 2014 yılında mezun oluyorum ve kamu personeli seçme sınavı na girmek istiyorum ama az önce bir yazı okudum ve hiç iç açıcı değil acaba size sorsam kamu personeli seçme sınavı dershane sine mi mi gideyim yok sa üniversite ye hazırlık dershane sine mi gideyim

  • hiç kpss ye bağlı kalma üniversiteyi hep ilk aşamada bul arkadaşım normal üniversiteye hazırlan ve öyle gir ikisinede zaten kpss dede aynı şeylerden soruyorlar çünkü ben girdim yani bence üniversiteye hazırlan onada öyle gir şansını dene :)

   • bi bilen mesaj atmamışki aydınlanalım kafasına göre herkez bisey yazmış 3014 senesinede girsek bi aydınlatıcı bi haber yok yazık sizlereeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.