KPSS Atananlardan İstenen Belgeler

2013/2 KPSS Tercih sonuçlarına göre bir kamu kurumuna memur olarak atanan memur adaylarından istenecek belgeler nelerdir, kısaca bilgi verelim. KPSS atananlardan istenen belgeler 2018 2019, KPSS memur olarak atandım hangi belgeleri hazırlamam lazım ya da KPSS ile atananlara hangi evraklar gerekli olacak. İşte detaylar :

kpss istenen belgeler

KPSS 2012/2 ile atanan adaylar: TC kimlik numarası beyanı, ikametgah bildirimi, görevini yapabileceğine dair ruh sağlığı raporu.

a- TC kimlik numarası beyanı, ikametgah bildirimi, görevini yapabileceğine dair ruh sağlığı raporu, temiz adli sicil raporu, askerlik ile ilgili sorun olmadığını gösteren belge.

b-Diploma aslı ya da noter tastikli örnek, diploma henüz düzenlenmemiş ise kurumlardan alınacak olan eğitimin tamamlandığına dair belge

c- Sağlık fizikçisi olarak çalışacak adaylardan ek olarak, fizik, fizik mühendisliği, nükleer enerji mühendisliğini bitirmelerinin ardından radyoloji fiziği, nükleer tıp fiziği , diagnostik radyoloji üzerine uzmanlık yaptığına dair belge.

ç- Türk asılllı yabancılardan kanun uyarınca çalışma izni belgesi

d- 2 tane vesikalık foto.

e- Mal bildirim beyanı.
Adayların diplomaları adaylar tarafından ibraz edildiği takdirde komisyonlar tarafından işleme koyulacaktır

Açıklama Ve Uyarılar

1- TC kimlik numarası nüfus cüzdanının gerçeği üzerinde bulunmalıdır.
2- Kimlik paylaşım sistemiyle adayların kimlik ve adres bilgileri kontrol edilecektir. Askeri ve sicil durumu isi gerekli mercilerden teyit edilecektir
3- Yalan beyanda bulunanlar hakkında suç duyurusunda bulunulacaktır. Kendilerine ödenen ücretler ise yasal faiz ile birlikte temin edilecektir.

KPSS Puanı İle ÖSYM Tarafından Atanan Adaylardan Göreve Başlamak İçin İstenecek Olan Belgeler Hakkında Sorularınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.