Köy Okulu Öğrencileri İlk Kez Tiyatroya Gitti

Çorum’un Mecitözü ilçesinde köy okullarında okuyan çocukları çok mutlu edecek bir çalışma yapıldı. Köy okulunda eğitim gören çocuklar hayatlarında ilk defa tiyatroya gitti.

Bu eğlenceli ve faydalı proje Çorum Mecitözü Kaymakamı Coşkun Doğan’ın hayata geçirdiği bir çalışma oldu. Bu sayede köy çocukları tiyatro ile ilk kez tanıştı. Çorum Mecitözü Kaymakamı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ortaklığıyla yapılan çalışma dahilinde toplam 120 öğrenci ilk kez tiyatroya götürüldü. Çocuklar, Devlet Tiyatro Salonu’nda ‘Alvin ve Sincaplar’ adlı tiyatro oyununu pür dikkat izledi. Oyun süresince çocuklar bol bol kahkaha attı.  Çocukların hepsi oyuna fazlasıyla ilgi gösterdi.

Mecitözü Milli Eğitim Müdürü İrfan Doğru, köy okullarında eğitim alan öğrencileri tiyatro sanatıyla tanıştırmak ve sanata ilgi duymalarını sağlamak için bu çalışmaya imza attıklarına değinerek, “Projeye ilçe kaymakamımızında büyük destekleri oldu. Kaymakamımızın da katkıları sayesinde 9 köy okulu olmak üzere toplam 120 öğrencimiz tiyatro ile tanıştı” dedi.

Mecitözü Milli Eğitim Müdürü İrfan Doğru, bu tarz çalışmalarının süreceğini ve gelecek zamanlarda çocuklar için farklı projeler geliştireceklerini de ekledi. Kesin olmamakla birlikte gelecek aylarda Çorum Müzesi ve Hitit medeniyetinin beşiği olan Hattuşa gibi kültürel geziler yapacaklarını da anlattı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.