Kösem Sultan Dizisi Oyuncuları Kadrosu

Kösem sultan dizisi oyuncuları kadrosu hakkında bilgi kısaca

2015 sezonunda Star TV ekranlarında yayınlanacak Kösem Sultan dizisi şimdiden adından söz ettirmeye başladı. Muhteşem Yüzyıl dizisinin ardından izleyicileri ekran başına kilitlemesi beklenen dizi, Osmanlı yakın tarihini merak edenler ve saray entrikalarından hoşlanan kişiler tarafından ilgiyle karşılanıyor.

Yayınlandığı yıllar boyunca büyük bir izleyici kitlesine sahip olan Muhteşem Yüzyıl dizisinin final yapmasının ardından yayınlanması planlanan yeni bir tarihi dizi konuşulmaya başlandı. Kösem Sultan dizisinin 2015 yılında yeni sezonla birlikte yayın hayatına başlaması bekleniyor.

Yunanistan’da 1590 yılında dünyaya gelen Kösem Sultan, dillere destan güzelliği nedeniyle Mahpeyker olarak da adlandırılmıştır. Bosna Beylerbeyi tarafından hareme alınan Kösem Sultan 15 yaşındayken ilk çocuğunu dünyaya getirdi. Ardından Mahpeyker olarak bilinmeye başlandı ve hırsıyla ön plana çıktı. Güçlü duruşuyla tarih sahnesinde yer alan Kösem Sultan, Hürrem Sultan’a da benzetilmiştir. Osmanlı’nın adından bahsettiren kişilerinden biri olmuş ve 2 Eylül 1651 yılında hayatını kaybetmiştir.

12620141643396435439_3

Kösem Sultan Dizisi Oyuncuları Hakkında Yorumlarınızı Hemen Paylaşabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.