Koruma Memuru Alımı Ne Zaman 2014

 50 Bin koruma memur alınacak, tüm alımlar 2014 yılında yapılacak. 50 bin koruma memuru başvuru şartları belli oldu. İçişleri Bakanlığının bir süredir üzerinde çalışma yürüttüğü koruma memuru alımı için hazırlıklar tamamlandı. İlk aşamada 28 bin 500 koruma memuru alımı yapılacak.

Akabinde bu sayı 50 bini bulacak. Koruma memurları önemli devlet binaları hassas bölge ve noktalarda görev yapacak. Ayrıca hizmetin gerektirdiği kişi koruma işi de bu görevliler de olacak. Bunun yanında stadyumlar, spor müsabakaları sınavlar, konser, toplantı gibi halkın yoğun olarak bulunduğu kapalı ve açık etkinliklerde de koruma memurları görev başında olacak.. 50 Bin Koruma memuru alımı ne zaman, koruma memurları alımı tarihi, Ne Kadar koruma memuru ne zaman alınacak.

50 bin koruma memuru alınacak

50 Bin koruma memuru ne zaman alınacak, başvurular ne zaman nereye yapılacak tarihleri ile ilgili detaylar eokul-meb.com’da olacak.

GENİŞ YETKİLERLE DONATILACAK, AYNI POLİS GİBİ OLACAK

Emniyet teşkilatında Emniyet Hizmetleri Sınıfı dahilinde bulunacak olan koruma memurları da diğer polisler gibi üniformalı ve silahlı olarak görevlerini yapacak. Yine bu görevliler sivil olarak da hizmet verebilecek. Koruma memurları polise verilen, durdurma, kimlik sorma, kontrol, arama, yakalama, olay yerini ve delilleri koruma, muhafaza altına alma, silah ve zor kullanma yetkilerine de sahip olacak.

28 Bin koruma memuru alımı ve 50 bin koruma memuru alımı ne zaman, 50 bin koruma memuru başvuru tarihleri başvurular nasıl yapılacak belli oldu

6 YILIN SONUNDA POLİS OLUNABİLECEK

50 Bin Koruma Memuru Alımı Şartları

-En az lise mezunu olanlar koruma memuru olacak.

-25 yaşından gün almayanlar başvurabilecek.

-Atanacaklar 4 ay süreyle koruma memurluğu eğitimi alacak.

-Eğitim süresince masraflar devletçe karşılanacak.

-Koruma memurluğu kadrolarına atanacaklar, beş yıl süreyle başka kurumlara naklen atanamayacak.

-En az altı yıl süreyle koruma görevi yapanlar kıdemli koruma memur olabilecek.

-Polisliğe geçiş imkanı da bulunacak.

-Lisans mezunu olanlardan en az bir yıl süreyle kıdemli koruma memuru olanlar polis memuru olabilecek.

-Bunlara ait kontenjanlar Emniyet Genel Müdürlüğü Yüksek Değerlendirme Kurulunca belirlenecek.

-Kadroda ağırlık taşraya verilecek.

50 Bin Koruma Memuru Alımı İle İlgili Sorularınızı ve Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

45 yorum

  1. şu sacmalığa bak koruma memuru alacakmış bu şu demek binlerce kişi işsiz kalacak üniversitelerde calışan özel güvenlik görevlilerinin işine son verilecek admın yaşı bilmem ne olmuş elinde bir mesleyi yok madem bir uygulama yapacaksan kurumlarda calışan özel güvenliğin hakkını ver.Bizler ne yapacaz ozaman elimize bizde alalım keleşi devlete karşı hak aramayamı cıkalım şimdi.Özel güvenlik şirket yöneticilerini ve tüm özel güvenlik görevlilerine duyuru bimer mesaj atarak tepkini koy yoksa işsiz kalacak bu millet

  2. bu koruma memuru alımını ne zaman yapacaklar.askerliği yapmış olma şartı varmı.kilo ile ilgili bi bilgisi olan varsa arkadaşlar sularımın cvbını bilen varsa bilgilendirirse iyi olur?(teşekkür ederim )

  3. korum memeurları yaş sınırı niye önceden 28 olarak söylendi sonradan 25 inmesinin sebebi nedir acaba

    koruma memuru olabileceklerin çoğunun yaşı 25 üstüdür

    ön lisanslıların yaşı da 25 ten gün almamış mı olması gerekiyor

  4. vay anasını satayım 25 30 bırakında alımlar ne zaman başlıyor her kafadan bir ses çıkıyor 50 yaşındaki insan kalkıyor niye beni almıyorlar dostum senin ahın gitti vahın kaldı kendine hayrın yok koruma güvenligi olsan devletti batırmaktan başka bişey yapmasın hele bir alımlar başlasın alsınlar bir kaç kişiyi o zaman 25 50 tartışırız

  5. Koruma memuru alım yaşı 30 a kadar çıkmalı bence neden sınırlıyorlar, destek yorumları yazalım arkadaşlar, bir şeyler yapalım, yaş sınırı 30 olmalı !

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.