Koruma Memurlarına Eğitim Geliyor

Koruma memurlarına yeni eğitim geliyor

İçişleri Bakanı Muammer Güler’den bu sene alımı gerçekleşecek 30 bin koruma memuru kadrosuna ilişkin bilgiler geldi. Güler, koruma memurlarının alınmadan evvel 4 ay süren bir eğitime tabii olacaklarına değindi.

koruma memuru

TRT Haber Kanal Koordinatörü Ali Ahmet Böken’in sunduğu Neler Oluyor programına katılan ve yöneltilen soruları cevaplayan Güler koruma memuru alımına ilişkin merak edilenlere açıklık getirdi.

Türkiye’de kamu personellerinden en çok iş yüküne sahipler polis ve jandarmalar olduğunu belirten Bakan Güler, bu kapsamda polislerin iş yükünü azaltmaya ve bu mesleğin şartlarını düzeltmeye çalıştıklarını dile getirdi. Bu sebeple 30 bin koruma memuru aldıklarını de söyledi.

Alınacak 30 bin koruma memurunun ilk önce 4 aylık bir süreçle eğitim almalarını sağlayacaklarını da belirtti. Alımın 2014 senesinde yapılacağını da söyledi.

Güler konuşmasında şunları da dile getirdi;  “Koruma memurlarının vazifelerine bakılarak silah taşıyıp taşımamaları gerektiğine karar verilecek. Temennimiz karakolun kapısında polislerin değil koruma memurlarının beklemesi yönünde. Statları korumakta yine koruma memurlarının görevleri arasında yer alacak” dedi.

1 yorum

  1. ilgilileden rica ediyorum oğlum askerden geldi boş işi yok lise mezunu. kouma memuluğu için baş vumak istiyor ama taihini bilemiyoruz yadımcı olursanız seviniriz

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.