Konya İstanbul’a Daha Hızlı Kavuşacak

Çalışmaları devam eden Konya-İstanbul hızlı tren hattı eylül ayında ulaşıma açılacak.

İstanbul-Ankara arasında ulaşım sağlayacak olan hızlı trenin ne zaman kullanıma açılacağı merak edilirken Konya-İstanbul arası hızlı tren seferlerinin ne zaman başlayacağı da duyuruldu. Konya-İstanbul arasındaki direk seferlerin eylül ayında başlayacağı söylendi.

Yüksek Hızlı Tren (YHT) olarak tasarlanan ve yapım çalışmaları yürütülen Konya- Ankara İstanbul hattı başlangıç tarihi itibarıyla gecikmişti. Yapım aşamasındaki bazı işlemler nedeniyle bu gecikmenin yaşandığı ve tren seferlerinin başlayacağı tarihle ilgili vatandaşları bilgilendirmek gerekliliği doğduğu şeklinde açıklamalar yapıldı. Eğer bundan sonraki süreçte yeniden bir aksilik ortaya çıkmazsa İstanbul-Ankara arası YHT seferleri 25 Temmuz’dan itibaren başlayacak. Konya-İstanbul direk YHT seferlerinin başlaması ise Eylül ayını bulacak. Bu süre zarfına kadar Eskişehir veya Polatlı üzerinden aktarmalı olarak Konya’dan İstanbul’ a ulaşım sağlanabilecek.

YHT hattının tamamlanması ve ulaşıma açılması için mayıs ayı sonu ya da en geç haziran ayı tarih olarak gösterilmişti. Birkaç aylık gecikme dolayısıyla vatandaşlar merakla YHT’nin ulaşıma açılmasını bekliyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.