Komşuluk İle İlgili Kompozisyon

Sosyal birer varlık olan insanlar yaşadıkları süre boyunca çevrelerinde ailelerine, arkadaşlarına ve diğer insanlara ihtiyaç duyarlar. Bu bağlamda önemli bir kavram olan komşuluk ile ilgili kompozisyon örneğimizi sizlerle paylaşacağız.

Toplumumuzda komşuluk kavramı önemli olan bir kavramdır. Çünkü bazen komşu, aileden daha yakın olur ve başımız sıkıştığında, yardıma ihtiyacımız olduğunda bize yardım elini uzatır. Çünkü iyi günde ya da kötü günde bize yardım eli uzatacak ilk kişiler belki de komşularımızdır.

Atalarımızın söylemiş olduğu deyimler ve atasözleri de komşuluk ilişkileri konusunun ne kadar önemli olduğunu vurgulamıştır;”Ev alma komşu al” ya da “Komşu komşunun külüne muhtaçtır.” gibi sözler de komşuların her an birbirine ihtiyaç duyabileceğini, komşuların ne kadar önemli olduğunu anlatmak istemiştir.

Vefalı ve yardımsever komşuları olan insanlar kendilerini mutlu ve güvende hissederler. Çünkü bilirler ki başları sıkıştığında çalacak bir kapıları ve yardım isteyecek birileri vardır.

Komşuluk İlişkileri İle İlgili Kompozisyon Konulu Yazımız Hakkındaki Yorumlarınızı ve Sorularınızı Aşağıdaki Yorum Kısmından Hemen Bize Yazın. 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.