Kobani Son Durum Çatışmalar

SURİYE’nin Kobani kentine ele geçirmek isteyen IŞİD militanları ile YPG güçleri arasındaki çatışmalar 35’inci gününe girdi. Çatışmaların aralıklarla devam ettiği Kobani’de öğle saatlerinde ateşlenen 2 havan topu mermisi ise Türkiye…

SURİYE’nin Kobani kentine ele geçirmek isteyen IŞİD militanları ile YPG güçleri arasındaki çatışmalar 35’inci gününe girdi. Çatışmaların aralıklarla devam ettiği Kobani’de öğle saatlerinde ateşlenen 2 havan topu mermisi ise Türkiye tarafına düştü.

Kobani’nin doğu bölgesinde konuşlanan IŞİD militanları, Mürşitpınar Sınır Kapısı’nın bulunduğu bölgeye havan topu mermileri ile saldırıyor. Dün yoğun havan atışları ile saldırısını sürdüren IŞİD militanları, bugün ise aralıklarla havan topuyla saldırıya devam etti.

IŞİD ile YPG güçleri arasında Kobani’de yaşanan çatışmalar sırasında öğle saatlerinde Suriye tarafından ateşlenen 2 havan topu mermisi sınırı aşarak Türkiye topraklarına düştü. Yaralanan kimsenin olmadığı olayın ardından sınır hattında önlemler artırılırken, Suriye’ye gören hakim tepelere konuşlandırılan obüs ve tanklar ise namluları Suriye’ye dönük olarak beklemeyi sürdürüyor.

FOTOĞRAFLI

KOBANİ’DE ÇATIŞMALAR SÜRÜYOR, TÜRKİYE'YE 2 HAVAN MERMİSİ DÜŞTÜ

KOBANİ’DE ÇATIŞMALAR SÜRÜYOR, TÜRKİYE'YE 2 HAVAN MERMİSİ DÜŞTÜ

KOBANİ’DE ÇATIŞMALAR SÜRÜYOR, TÜRKİYE'YE 2 HAVAN MERMİSİ DÜŞTÜ

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.