F Klavyeden Q Klavyeye Nasıl Geçilir Resimli Anlatım

F klavyeden q klavyeye nasıl geçilir resimli anlatım hakkında bilgi kısaca

Bu yazı ile bilgisayarınızdaki klavye problemini çözeceksiniz. F klavye yaygın olarak Q klavyenin kullanıldığı günümüzde kullanıcılar için büyük bir problem oluşturabiliyor.

Dünya çapında standart olarak tercih edilen klavye olan Q klavye, Türkiye’de bir dönem kabul görmüş F klavye ile uyuşmamakta ve kullanıcılara problem oluşturmaktadır. Q klavyeye alışanlar için F klavye kullanmak oldukça zor olmaktadır. Aldığınız bir bilgisayarda F klavye varsa bunu Q klavye olarak değiştirmeniz mümkün ve oldukça basit. İşte bunun için yapmanız gerekenler.

Bilgisayarınızın görev çubuğunda bulunan TR yazısının bulunduğu bölüme sağ tıklayarak ayarlar kısmına gelin. Burada seçili klavye F klavye olarak gözükecektir. Bunu  değiştirerek Q klavye yapmanız gerekmektedir.

Başlat >Denetim Masası > Saat, Dil ve Bölge > Klavyeleri veya diğer giriş yöntemlerini değiştir > Klavye değiştir adımlarını izledikten sonra karşınıza yine aynı ekran gelecektir. Eğer bu ekranda seçeneklerde Q klavye yoksa Ekle yazan bölümden Q klavyeyi eklemeniz gerekmektedir.

q-klavye

q-klavye-2-640x330

F Klavyeden Q Klavyeye Nasıl Geçilir Hakkında Yorumlarınızı Hemen Paylaşabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.