Kızlı Erkekli Karma Öğrenci Evleri Yasaklanacak mı

Kız ve erkek üniversite öğrencilerinin bir arada yaşadığı karma öğrenci evleri kapatılacak yani yasaklanacak. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, üniversite öğrencilerinin kız ve erkeklerin aynı evde yaşamasına izin vermeyeceklerini belirtti. Toplumun ahlak düzenini sağlamak adına yasal düzenleme yapılacağını belirtti. Üniversiteli kızlar ve erkekler birlikte kalamayacaklar …

kız erkek öğrenci evi

Başbakan Erdoğan bugün gerçekleşen grup toplantısında kız ve erkeklerin beraber barındığı öğrenci evlerini konu etti. Erdoğan; bu tarz evlerin kontrolü için valilere görev verdiğini açıkça belirtti.

Bu konu üzerinde konuşan Başbakan’ın açıklamaları şu şekilde;

BEN FARKLI SİYASETÇİYİM

Bu toplantının ayrıntıları sosyal medyada yer buldu. Konu hakkında Başbakan şunları söyledi; ” Ben diğer siyasetçilerden kişilik yönüyle farklıyım. Konuştuğum şeyleri yalanlayacak biri değilim. Ne dediysem ve ne yaptıysam arkasındayımdır. Lafımı eğip, bükmem”

AK PARTİ KİMİN YAŞANTISINA KARIŞTI

”Biz partimiz itibariyle muhafazakar demokrat bir partiyiz. Kimileri bu parti yaşantımızı değiştiriyor diyormuş. 4.5 sene evvel de belediye başkanlığı yaptığım zamanda söylenenler nedeniyle  değil şiir okumam nedeniyle içeri alındık. 11 sene oldu Türkiye’yi yöneteli. Aynı ithamlarla hep karşılaşıyoruz. AK Parti kimin yaşantısına karıştı. Kim yaşantısı sebebiyle darp edildi. Bu gibi yaptırımlara sadece muhafazakarlar tabii tutuldu”.

YURTLARDA KIZ VE ERKEK ÖĞRENCİLERİN KARIŞIK KALMALARINA İZİN VERMEDİK

Biz yönetimde muhafazakar demokrat bir parti olarak tüm gençleri evlatlarımız olarak gördük. Onlar bizlere ailelerinin emanetidir. Bu nedenle kız ve erkek öğrencilerin yurtlarda karışık kalmasına izin vermedik, vermeyeceğiz. Valiliklerimiz, emniyet teşkilatımız bu gibi durumlarla ilgileniyor.
KIZLARLA ERKEKLERİ AYIRDIK

Bu ülke evlatları ailelerinin bizlere emanetidir. Kızlar ve erkeklerin yurtlarda karışık kalmasının izahı yapılamaz. Kim ne derse desin, dünyada verimlilik psikolojisi kapsamında böyle bir uygulama yoktur. Kızlarımızın  erkek arkadaşlarından ayrı yaşaması yönünde çalışıyoruz.

KOMŞULAR ŞİKAYET EDİYOR

Bazı illerde yurt ihtiyacının çok olması sebebiyle bazı öğrenciler evlerde yaşıyor. Bu gibi yerlerde emniyet güçlerine şikayetler geliyor. Valiliklerimiz bu gibi hallerde müdahale ediyorlar. Niye bu durumdan bazı köşe yazarları rahatsız oluyor? Birileri rahatsız olacak diye bu şikayetler göz ardı edilemez.

ANNELER BABALAR İSYAN EDİYOR “DEVLET NEREDE” DİYE

Aynı apartmanda yaşayan komşular dahi şikayet ediyor. Bu tür evlere kimin girdiği belli değil. Karma karışık. Her an her türlü kötülük yaşanabilir. Allah korusun kötü bir durum söz konusu olduğunda anneler babalar isyan ediyor, ‘devlet nerede’ diye. Biz bu gibi durumlara mahal vermeden devletin burada olduğunu göstermek istiyoruz. Bir muhafazakar demokrat iktidar partisi adıyla, bu duruma el koymalıyız. Bu yaşantıya karışmak değildir. Bunu böyle yorumlayanlar yanlış yaparlar. Bu devletin bir sorumluluğudur. Kimsenin hakkına giremeyiz.

Kız ve Erkeklerin Birlikte Yaşadığı Üniversite Öğrenci Evlerinin Yasaklanması Sizce Doğru Bir Uygulama mı ? Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

3 yorum

  1. Sonuna kadar haklı Başbakanımız bu gibi yaşam tarzları dinimizce uygun değildir.Hem ahlaki bakımdan hem de yasa olarak.Herkes ne çabuk unutduda eski sevgilisini gömdüklerini Neşeyi gömdüklerini ,saat 24.00 dan sonraki partilerde cabası.eve giren çıkan belli değil.Düzen yok tertip yok.Pardonda protescoları göremedik.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.