Kısa Dönem Askerlik 4 Aya Ne Zaman Düşüyor

Kısa Dönem Askerlik 4 Aya Ne Zaman Düşüyor
 • 19.10.2013

Uzun dönem askerlikten sonra Kısa Dönem askerlik de düşüyor. Kısa dönem askerlik 4 aya düşecek. Peki kısa dönem askerlik ne zaman 4 aya düşecek kısalacak. İşte son durum:

TBMM Dilekçe Komisyonu’na uzun dönem askerliğin yanı sıra kısa dönem askerliğin de 6 aydan 4 aya düşmesi istemiyle başvuru yapılıyor.

asker

Bu dilekçeyi ilk imzalayan Samet Devir oldu. Başbakan Erdoğan’ın geçmiş günlerde yaptığı askerlik süresinin kısalmasıyla alakalı açıklaması hatırlatıldı.

Başbakanın yaptığı açıklamada, uzun dönem askerlik süresinin 12 aya düşeceği, kısa dönem askerliğin değişmeyeceğini söylemişti. Buna rağmen bir çok kişi tarafından imzalanan dilekçede kısa dönem askerliğinde 6 aydan 4 aya düşmesi istendi.

Dilekçeyi bir çok kişi imzaladı. Dilekçeyi imzalayanların devam etmesi ve imzaların yeterli sayıya ulaşması durumunda kısa dönem askerlik süresinde de değişebileceği tahmin ediliyor.

Sizce Kısa Dönem Askerliğin 4 Aya Düşmesi Doğru Bir Uygulama mı ? Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI
 1. metin dedi ki:

  Kısalması yönünde yapılan çalışmalara destek veriyorum çok doğru bir adım atılmış biliyorum ki sn. başbakanımızda buna kayıtsız kalmayacaktır.seçim zamanı aileleri de etkileyecek bir karar olacaktır.

 2. ali dedi ki:

  Hic mi kulaklarina gitmiyor bu haberler ve istekler. Bedelli yogun talep var dediler cikardilar. Bizim de talebimiz var. Kısa donemi de uzun donemi de dussun artik. Hic mi sormuyor bu askerler niye kendini yada silah arkadaslarini vuruyor diye? Hergun bir kosede kavga hergun tutanak.

 3. emel sevilay dedi ki:

  Ben bir anne olarak askerlik 6aydan 4aya cok kisa sure icersinde inerse dunyanin en mutlu annesi olurum. İnsallah

 4. asker dedi ki:

  Neden bir aciklama yok. Dusuyor ya da dusmuyor. Bu aciklamayi yapmak cok mu zor.

 5. askerr dedi ki:

  Yeter artik bir aciklama yapilsin. Var ya da yok diye bir haber sadece yayinlasinlar.

 6. kezban dedi ki:

  çok iyi olur bizi çok sevindirir

 7. ali dedi ki:

  Yeni haber yok mu ne zaman düşecek?

 8. cemil dedi ki:

  bence kısalsın seçim zamanı aileleride etkileyecek bir karar olacaktır. Her askeri bir birey olarak görülmemesi aksi her ailede en az 4 bireyin kararını etkiliyecektir

 9. lokman kara dedi ki:

  Düşmesini canı gönülden istiyoruz.Kısalması için destekliyoruz.umarım sesimizi duyarlar artık.

 10. gamze tok dedi ki:

  askerlıgı 6 aydan 4 aya dusurmelerını ıstıyorum.

 11. gamze tok dedi ki:

  kısa donem askerlık 6 aydan 4 aya dusmesini canı gonulden ıstıyorum

 12. abdulbaki dedi ki:

  kısa dönem askerliğin 6 aydan 4 aya düşmesini destekliyoruz

 13. Halil dedi ki:

  Kısalması yönünde yapılan çalışmalara destek veriyorum çok doğru bir adım atılmış biliyorum ki sn. başbakanımızda buna kayıtsız kalmayacaktır.

 14. hasan şahin dedi ki:

  Samet Devir’in başlatmış olduğu dilekçe hareketine tüm arkadaşların imza vermesini rica ediyorum. Bunun için; TBMM Dilekçeler komisyonuna https://edilekce.tbmm.gov.tr/VatandasKayit.aspx adresinden kayıt olunuz. Daha sonra şifreniz ile giriş yaparak https://edilekce.tbmm.gov.tr/DilekceKom/DilekceImzala.aspx adresinden arama bölümüne “ASKERLİK SÜRESİ” yazarak aratın. Daha sonra dilekçenin yanında bulunan imzala butonu ile kampanyaya katılım sağlayınız.

YORUM YAZ