Kimya Dersi Nasıl Çalışılır

Kimya dersine nasıl çalışılır ? Kimya dersi sayısal bir derstir ve bilgiye dayalı şekilde ilerler. Bilgi ve ezberiniz kuvvetli olmalı ve soru mantığını buna göre belirlemelisiniz. Çünkü kimya dersinde soru çözümlerinde genellikle ezbere dayalı bir sistem olmaktadır. Kimyaya ait semboller, kavramlar öğrenilmeli ve bu konuda ezber yapılmalıdır. Periyodik Cetvel gibi önemli hususlarda çalışmalar yapmalı ve sıralamasını iyi şekilde bilmelisiniz. Element kısaltmalarını ezberlemeli ve bu konuda çıkacak sorularda rahatlıkla cevap verebilmelisiniz. İlköğretimden gelen bir çalışma sisteminizin olması Kimyadan iyi not almanıza sebep olacaktır. Bu sebeple metot ve ezber konusunda kendinizi geliştirmelisiniz.

Kimyayı çalışabilmek için kesinlikle not ve defter tutmalısınız. Farklı bir öğretmen veya kimyayı iyi anlayan bir öğrenciden destek alabilir ve kimya arasındaki bağları öğrenebilirsiniz. Periyodik cetvel, bağlar, semboller ve formüller gibi ana kriterleri öğrenmezseniz veya unutursanız kimyadan hiçbir şey beklemenize gerek yoktur. Bu sebeple formüller, kısaltmalar, semboller ve periyodik cetvel hakkında bilgi sahibi olmalı ve ezberlemelisiniz.

Bol bol soru çözerek kimya bilginizi pekiştirebilirsiniz. Buna farklı kaynak, farklı testler daha yardımcı olacaktır. Geçmişte çıkan soru örneklerini inceleyin ve çözmeye çabalayın. Kimya dersi sürekli değişen bir ders olmadığı için 2000’de sorulan teknikle 2013’te sorulacak teknik arasında elbet bağ kurulacaktır. Kimyadan korkmayın ve üzerine gidin, çünkü bir dersten korkarsanız otomatikman başarısız olursunuz. Kimyayı sevin, sürekli test çözümü yapın, ezberlerinizi unutmayın. Kimya dersi nasıl çalışılır konusu ile ilgili soru ve yorumlarınızı bekliyoruz.

eokul-meb.com

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.