Kepeğe Karşı Ev Yapımı Öneriler

Evde Kepek Çözümü Önerileri, Kepeğe Karşı Ev Yapımı Öneriler
Reader’s Digest dergisinde yer alan habere göre siyah giysilerinize dökülerek sizi rahatsız eden kepekten evde uygulayacağınız birkaç yöntemle kurtulabilirsiniz:
kepek ev yapımı öneriler
1. Aspirin: Toz haline getirdiğiniz 2 aspirini kullandığınız şampuana ekleyin ve bu karışımı her yıkamada saçınızda 1-2 dakika bekletin. Duruladıktan sonra da normal bir şampuanla yıkayın.
2. Kabartma tozu (karbonat): Bu yöntemi uygulamak için ıslattığınız saçlarınıza bir avuç kadar kabartma tozunu saç diplerine doğru masaj yaparak uygulayın. Ardından saçınızı iyice durulayıp kurutun. Bu yöntemi şampuan kullanmadan sadece kabartma tozuyla, her yıkamada tekrarlayın. Saçlarınız ilk uygulamalarda kuruyabilir ancak birkaç hafta sonra doğal yağlar üreten saç deriniz sayesinde saçlarınız daha yumuşak olacak ve kepek sorununuzdan kurtulacaksınız.
3. Limon: Saç diplerinize 2 yemek kaşığı limon ile masaj yaptıktan sonra suyla durulayın. Daha sonra bir fincan suya bir çay kaşığı limon suyu ekleyip bununla da saçlarınızı durulayın. Kepekleriniz kaybolana kadar her gün bu işleme devam edin.
4. Ağız gargarası: Yoğun kepek sorununuz varsa düzenli olarak normal şampuanla yıkadığınız saçlarınızı ağız gargaralarıyla durulayın. Daha sonra isteğe bağlı olarak saçlarınıza düzenli arıtıcı kreminizi sürebilirsiniz.
5. Tuz: Aşındırıcı etkisinden dolayı sofra tuzu kepekten kurtulmak için şampuan uygulanmadan önce kullanılabilir. Tuzluk alın ve Kuru saç derinize biraz tuz serptikten sonra saç derinize masaj yaparak tuzu yedirmeye çalışın. Bu şekilde kuru ve pul pul olan saç deriniz şampuan için uygun hale getirilmiş olacak. Bu işlemlerden sonra saçınızı şampuanla yıkayın.6. Sirke: Her şampuanlamadan sonra 2 fincan soğuk suya 2 fincan elma sirkesi ekleyerek oluşturduğunuz karışımla saçınızı durulayın. Ayrıca, 3 yemek kaşığı sirkeyi saçınızı şampuanlamadan önce doğrudan saç derinize masaj yaparak da kullanabilirsiniz. Bu uygulamada sirkeyi saçınızda birkaç dakika beklettikten sonra durulayıp şampuanlamanız yeterli olacaktır.

Kepek Nasıl Yok Edilir Evde Kepeğe Karşı Ev Yapımı Öneriler Hakkında Sorularınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.