Kaz Gelecek Yerden Tavuk Esirgenmez Atasözü ile İlgili Hikaye

Aşağıda kaz gelecek yerden tavuk esirgenmez atasözü ile ilgili hikaye kısaca olarak ele alacağız.

Ali hep kendini düşünen bir çocuk olmuştu. Okul hayatı çok başarılı geçmişti. Çünkü kendini düşünmesi ona özgüvenli olmayı öğretmişti. Bu nedenle de başarılı bir hayatı oldu. Üniversite yıllarında Tarih Bölümü’nde okudu ve bölümde önemli başarılar elde etti.

Ayrıca birçok sivil toplum kuruluşunda çalışmalar yaptı. Gençlikle yakından ilgilendi. Hayatı boyunca faydalı olmaya çalıştı ama kendini önceleyen fikirleri bir adım önde olmuştur. Bu nedenle sürekli menfaat sağlamak amacıyla çalışması onun sivil toplumdaki önemini arttırmıştır.

Sivil toplum çalışmalarında toplum menfaatini sürekli olarak gözetmek gerekir. Bu da Ali’nin karakteriyle çok uyduğu için bütün kişisel ve toplumsal çalışmalarında kaz gelecek yerden tavuk esirgenmez idye, karşılıklı bir menfaat için uğraşmıştır. Topluma faydası olmuştur ama bireysel olarak bazen ondan kötü bahsedilmesine de neden olmuştur. Belki de böylesi daha iyi olmuştur.

Ali hala koşturmaya devam ediyor. O ülke senin bu ülke benim dolaşıyor. Çok şey öğreniyor ama bu davranışları nedeniyle de eleştiri topluyor. Topluma faydalı olmak için menfaatine göre hareket etmek mazur karşılanabilir fakat bunun bireysel bir huy olması ya da alışkanlık haline gelmesi çok kötü bir şey. Ali iyi çocuk, faydasını görüyoruz.

Kaz Gelecek Yerden Tavuk Esirgenmez Atasözü ile İlgili Hikaye Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

3 yorum

  1. elinize sağlık, Kaz Gelecek Yerden Tavuk Esirgenmez Atasözü ile İlgili Hikaye kısa ve harika olmuş, beğendim, bu arada sınıfın en çalışkan ve güzel kızıyım, tembellere kapak olsun :)

  2. elinize sağlık, Kaz Gelecek Yerden Tavuk Esirgenmez Atasözü ile İlgili Hikaye kısa ve harika olmuş, beğendim, bu arada sınıfın en çalışkan ve güzel kızıyım, tembellere kapak olsun :)

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.