Kasım 2013 Öğretmen Ataması Başvuruları ve Kontenjanları

Kasım 2013 Öğretmen Ataması Başvuruları ve Kontenjanları
 • 11.11.2013

2013 Kasım ayı itibariyle en az bin öğretmen ataması yapılacak. Peki öğretmen atamaları ne zaman yapılacak, branşlara göre kontenjanlar ne zaman belli olacak. Kasım 2013 Öğretmen atama kontenjanları 11 Kasım Pazartesi günü açıklanması bekleniyor. Dengeli bir dağılım beklenen 2013 Kasım ayı öğretmen atama kontenjanlarından sonra yine en geç 15 Kasım tarihine kadar başvuru kılavuzu yayınlanacak ve başvurular başlayacak …

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf TEKİN Twitter’dan yaptığı açıklamalarla birçok kişinin yüzünü güldürdü.

Tekin’in açıklaması iki konuyu kapsıyordu. Birincisi; kasım ayında gerçekleşecek öğretmen ataması, ikincisi ise şubat ayında yapılacak özre bağlı yer değiştirme işlemiyle ilgiliydi.

öğretmen ataması

Müsteşarın yazısında değindikleri;

Birincisi 9 Eylül atamasında atanamayan arkadaşlara müjde niteliğinde bir haber. Çünkü Kasım ayında yaklaşık bin kişilik bir atama gerçekleşecek. Ancak kadronun tam kaç kişilik olacağı belli değil. Kesin karar 11 Kasım’da verilecek.

İkinci mesele ise Şubat ayında özre bağlı yer değiştirme işlemi gerçekleşecek. Ancak bu işlemde ilk önce il içindekilerin  mağduriyetleri giderilecek. İl dışından da başvuru kabul edilecek.

Sizce Kasım 2013 Öğretmen Atamalarında En Fazla Kontenjan Hangi Branşa Ayrılmalı ? Taleplerinizi Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI
 1. duşunceli dedi ki:

  Arkadaşlar merhaba sizden yorum bekliyorum lütfen dicle sınıf öğretmeni 336 le kapandı bu puan bu sende düşermi yoksa yükselirmi lütfen yorumunuzu istiyorum siz şimdi biliyorsunuz tşkler…

 2. Selen dedi ki:

  OKUL ÖNCESİ MAĞDURİYETİ GİDERİLMELİ.BU SENE 20 BİN KİŞİ BU BRANŞTAN SINAVA GİRDİ. 2000 KİŞİ BİLE ALINMADI.OKUL ÖNCESİ ZORUNLU OLACAK SÖZÜ UNUTULDU. ÖĞRETMENLER AÇIKTA KALDI.

 3. kimyager dedi ki:

  Artık adaletli bir kontenjan dağılımı bekliyoruz.KİMYA öğretmenliğine de yıllardır beklediğimiz, hakettiğimiz yeterli kontenjan verilmeli.

 4. çinare dedi ki:

  taban puan ne olur 30 olsun kac yıl daha kpss ye gırecez

 5. resim dedi ki:

  resim öğretmenlerinden alımın fazla olmasını istiyorum atamalarda az alım yapıldı lütfen bizleri gözardı etmeyin

 6. semra dedi ki:

  resim öğretmenlerine yapılan haksızlığın telafi edilmesini istiyorummm…bu yıl alımlar bu kadar az olmasaydı görevime geçecekttiimm
  son sözüm devrim olur inşallahh

 7. Kamil dedi ki:

  Kontenjan 750 olursa cograftadan alacaklarini dusunmuyorum ama 2-3 bin civari bi atama olusa cografyadan en az 100 kisi alinmasi gerekekir.

 8. Gökay Kaya dedi ki:

  Arkadaşlar herkes kendi branşını övüyor.Burdan atansın şuradadan atansın diye…Ama umutsuzluk hep bunlar.. Bu da göz boyama çıktı.Arkadaş tarihden 500-600 atama bekliyorum diyor da..Zaten açıklamaya göre ‘750’ öğretmen alıcaklar.Sadece ve sadece..Yine Kravatlılar halkla alay etti anlıcağınız.

 9. konaklama/seyahat hizmetleri dedi ki:

  Ne hale gelmişiz.yazıklar olsun bizi bu hallere düşürenlere. Branş kavgasını bir kenara bırakıp hepimizin atanması için ne yapıyoruz acaba? Birlik olmamız gerekir iken biz hepimiz ayrı telden çalıyoruz… açıkta bekleyen 300 binin üzerinde öğretmen varken, 1000, 40000,20000 gibi rakamlarla yıllardır oyalanırken , avrupa birliğine adım atmaya çalışan günümüz Türkiyesinde okullarda yıllardır ücretli köleler çalıştırılmaktadır! Asıl vahim olan bizlerden ziyade, bu minik yavruların gelecekleridır!!!

 10. Murat dedi ki:

  Ilköğretim matematik ama

 11. MÜZİK dedi ki:

  MÜZİK ÖĞRETMENLERİ EN AZ 150 ATAMA İSTİYORUZ

  1. Gökay Kaya dedi ki:

   İyi güzel diyorsun kardeşim de Bizdse ingilizce Öğretmenliğine istiyoruz ama bugünkü açıklama alınacak öğretmen sayısı yine ‘750’ olarak açıklandı.Diğer branşlar gibi sizde bizde hakettiğimnizi alamadık..Yine umut dağıtıp heveslendirip küçük hayaller kurdurdular..Belki Atanırız umuduyla….

 12. hülya dedi ki:

  hani bugün kontenjan açıklanacaktı nerede yayınlanacak

 13. türkçeci dedi ki:

  türkçe yerine atanan sınıfçılar sınıf öğretmenliğine tekrar dönsün adalet ve kalkınma partisininin adaleti gerçekleşsin kul hakkı yemekle adalet sağlanmıyor.

 14. rabia dedi ki:

  fen ve teknolojiden atanmalı 2000 öğretmem çünkü en çok yığılma burada adalet istiyoruz

 15. ferhat dedi ki:

  Sosyalden 500-600 kişilik atama bekliyoruz. En çok mağdur edilen branşlardan birisi. Branş değişikliğiyle çok arkadaşımız mağdur oldu. Yeter artık bizi de sevindirin.

 16. tarih dedi ki:

  ya artık biz tarihçılerınde sesını duyunda 500 KONTENJANIMIZI BIZLERE VERIN bızde bu devletın evlatlarıyız daha hakkımızdan azını ıstıyoruz ama hala 100 gecemedık bu nasıl hak nasıl adalet HAKKIMIZ OLAN 500 KONTENJANI ISTIYORUZ…

 17. mehmet dedi ki:

  kasım atamasında yıllardır atama bekleyen teknik öğretmenlere verilen sözler tutulsun artık dayanacak gücümüz kalmadı.

 18. mehmet dedi ki:

  kasım atamasında metal öğretmeni alımı fazla olsun yıllardır atama bekliyorum.

 19. gül dedi ki:

  yıllardır madur edilen almanca öğretmenlerinden en az 200 alım olmalı okullarda ücretli çalıştırılan bölüm almanca tartışmasızz

 20. taner dedi ki:

  okulu bitireli 12 yıl oldu.tarihten 500 kişilik bir alım dahi görmedim.arkadaşlar bu sorun branşlara indirgenemeyecek kadar büyük bir sorun.genel olarak atanmayan öğretmenler için bir formül düşünülmesi gerekli

 21. Türkçeci dedi ki:

  Arkadaşlar ihtiyaç diğer bölümlere nazaran hangi bölümde fazla ise o bölümden alım yapılsın.Benim branşım Türkçe öğretmenliğidir. Fakat… Almanca öğretmenliğinin ihtiyacı benim branşımdan daha fazla ise Almanca öğretmenliğinden alım yapılsın, Türkçe’den değil.

 22. yasemin dedi ki:

  ilk öğretim matemetikten atama olması şart adalet istemek yanlış olur bu ülkede çünkü bir çok bölümden sırf atama yapmak için taban puanlarını 50 ye çektiler 7000 varan bölümlerden atama oldu hala anları atamak için yapılıyorsa diyecek söz bulamıyorum şubatta en az 20000 atama olması geregiyor gerçek bir adaletten söz etmek isteniyorsa

 23. snfçı dedi ki:

  erzurum un köyünün mezrasnda bile sınıf ögretmeni
  olarak isletme mezunları ücretli çalıştrlyor, bu durumun cddiyetni
  gösteryr da görmek isteyen grüyr işte.. okdr açık varken ve bu
  açigı kapatacak okdr mezun ögretmen varken
  ne yapmaya çalşklarnı anlamak hakaten zor. ne diyelm umarm
  herkesn ihtycnı az da olsa kapatack bi atama olur .

 24. teknik dedi ki:

  bu atamada bari biraz fazla teknik öğretmen ataması yapılsın ya insaat teknolojisi öğretmenliğine 9 kişilik kadro açılmıştı bunda bari biraz fazla olsun emeğimize yazıkk insaallah sesimizi duyan olur.

 25. Bircan dedi ki:

  müzik öğretmenliğine en az 200 kontenjan ayrılmalı.Eylül ayı atamasında çok azdı.Sanatsız bir toplumda düşünülemez.Bunun için müzik hatta en az 250 kontenjan olursa iyi olur.

 26. fatma ogretmen dedi ki:

  Bence en az 500 zihin engelliler ogretmenligine ayrılmalıdır
  …..

 27. burak dedi ki:

  adaletli dağılım olmalı …türkçe ilk mat ve fen sosyal bu sırada alım olmalı

 28. Nuray Öğretmen dedi ki:

  Fen Teknoloji branşına en az 200 kontenjan ayrılmalı. Türkçe ve Matematiğe mümkünse hiç ayrılmasın. Bir önceki atamada zaten bunlar baya bir atandı. Diğer branşlara bakılmalı.

  1. selin dedi ki:

   türkçe ve matematiğe kadro ayrılmasın ne demek! çocuklar okuduğunu anlayamadan fen bilgisini nasıl yapacak tam olarak? türkçeye en az 400 atama

   1. Müyesser dedi ki:

    Kesinlikle katılıyorum.Türkçeden en az 500 alınması gerekiyor.Umarım öyle de olur.Çünkü çevremdeki birçok okuldan “Türkçe Öğretmeni yok, ataması çok az yapıldı.” diye duyumlar alıyorum.Hayırlısı olsun.

    1. pınar dedi ki:

     ne demek matematik ve türkçeye hiç kontejan ayrılmasın. en fazla kontejanı bize değil din kültürüne ve pdrye verdiler lütfen herkes haddini bilsin türkçeye en az 500 alım olmalı

  2. garip dedi ki:

   Aslinda fene atama yapmasinlar baksana milletin ekmeğine göz dikmiş fenalik peşinde olanları var sen kendi atamani irdele nuray öğretmen aday adayi

  3. Murat dedi ki:

   En fazla matematik olacak bak görürsünüz ihtiyac çok fazla

   1. anılll dedi ki:

    aynen öyle kardeşim en çok alım ilköğretim matematikte olacak… siz matematiği annenizin karnında öğrenmiyosunuz ilk matçılardan öğreniyosunuz…herkes haddini bilsin yasasın ilk mattt…=)

YORUM YAZ