Karınca Yuvalarına Bakarak Yön Bulma

Günümüzde yön bulmak için bir çok yöntem kullanılmaktadır. Kullandığımız kuzey, güney, doğu ve batı olmak üzere dört ana yön vardır. Günlük hayatımızda bu yönleri bulabilmek için bir çok yol ve yöntem izleriz çünkü yönler sayesinde bir çok işimizi hallederiz. Örneğin; kıbleyi, güneşin doğduğu doğu yönünü bu şekilde öğrenebiliriz.

Günümüzde sık sık kullandığımız bir çok yön bulma yöntemi vardır bu yöntem ve tekniklerden en fazla kullandığımız ise karınca yuvalarıdır. Bu yöntem günümüzde fazlasıyla kullanılan bir yöntem olmaktadır.

Peki karınca yuvalarına göre yönümüzü nasıl buluruz?

Aslında bu sorunun cevabı oldukça basittir. Hepimiz yaşamımız boyunca illaki karıncaların toplanarak bir araya gelip biriktiği ve yaptığı yuvaları görmüşüzdür. Bu karınca yuvaları adeta bir toprak birikintisi şeklindedir. Karınca yuvalarının yanlarında bulunan toprak birikintileri ise bizlere Kuzey yönünü göstermektedir. İlginçtir ki; karıncalar bu toprak birikintilerini sadece yuvalarının kuzey yönüne yaparlar. Bununla birlikte karınca yuvalarına baktığımızda ve karınca yuvalarının ağızlarını tespit ettiğimizde karınca yuvalarının ağzı da bizlere Güney yönünü göstermektedir. Bu yöntemle kuzey ve güney yönlerini bulduğumuzda doğu ve batı yönlerini de bulmak oldukça kolaydır.

Bu yazımızda bahsetmiş olduğumuz karınca yuvalarına bakarak yön bulma işlemi günlük hayatımızda sık sık kullanılan bir yön bulma yöntemidir.

Karınca Yuvalarına Göre Yönümüzü Nasıl Buluruz Hakkındaki Yorum ve Görüşlerinizi Aşağıdaki Yorum Kısmından Hemen Bize Yazın. 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.