Kar Tatili Olan İller Yarın Okul Var mı? 18 İl İçin – 4 Aralık 2016 Çarşamba

Kar Tatili Olan İller Yarın Okul Var mı? 18 İl İçin – 4 Aralık 2016 Çarşamba
 • 14.12.2016

Sevgili öğrenciler kar tatili olan iller 14 Aralık 2016 tarihi itibariyle var mı? Son dakika MEB ve Valilik açıklamaları ile bu sayfada olacak. Kış zorlu şartlarını göstermeye devam ediyor. Haliyle birçok il ve ilçeden öğrencilere kar tatili haberleri geliyor. İşte bunları sürekli ve güncel olarak takip edebileceğiniz e okul sayfamız yayına girdi. Aşağıdan bugün itibari ile kar tatili verilen iller ve ilçeler yarın okul var mı tatil mi listesine güncel olarak ulaşabilirsiniz. Sayfamız yeni bilgiler geldikçe güncellenecektir.

14 Aralık 2016 Çarşamba Kar Tatili Olan İller ve İlçeler:

İstanbul Kar Tatili Var mı? Şimdilik Yok

Ankara Kar Tatili Var mı? Şimdilik Yok

Diğer İller Listesi Aşağıdaki Haberimizde..

Sakarya’da, Tunceli merkezinde ve 5 ilçesinde, Elazığ’ın Karakoçan ilçesinde, Kars’ın Sarıkamış ilçesinde, Tokat’ın Başçiftlik ilçesinde, Kastamonu’nun 3 ilçesinde, Bayburt’ta, Karabük’ün 2 ilçesinde, Sivas’ın 5 ilçesinde ve Bitlis’te yoğun kar yağışı nedeniyle 14 Aralık Çarşamba günü okullar tatil edildi.

SAKARYA

Sakarya’da beklenen kar yağışı nedeniyle taşımalı sistemle eğitim yapılan okullar yarın tatil edildi.

Sakarya’da yarın kar yağışı nedeniyle il genelinde taşımalı sisteme bir gün ara verildi. Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş yaptığı açıklamada, meteorolojinin verilerine göre 14 Aralık Çarşamba günü Sakarya’da kar yağışı beklendiğine dikkat çekerek, “Kar yağışı etkili olacağı için tedbir olarak taşımalı sistemle eğitime il genelinde 14 Aralık Çarşamba günü tatil kararı verdik” dedi.

TUNCELİ

Tunceli’de etkili olan kar yağışı nedeniyle 5 ilçede ilk ve orta dereceli okullar bir gün süreyle tatil edildi.

Tunceli’de dün akşam başlayan ve bu sabah saatlerinde etkisini arttıran kar yağışının ardından Pülümür, Nazımiye, Mazgirt, Hozat ve Ovacık ilçelerinde ilk ve orta dereceli okullar bir gün süreyle tatil ilan edildi. Tunceli’de etkili olan kar yağışı nedeniyle kent merkezindeki okullarda da yarın eğitime ara verildi.

ELAZIĞ – KARAKOÇAN

Elazığ’ın Karakoçan ilçesinde kar yağışı nedeniyle taşımalı eğitim gören öğrencilere okullar tatil edildi.

Karakoçan Kaymakamlığı’ndan yapılan açıklamada, “İlçede ara ara devam eden kar yağışı nedeniyle taşımalı eğitim kapsamında belli merkezlere taşınarak eğitim gören öğrencilerin ulaşımında sıkıntılar yaşanacağı değerlendirildiğinden dolayı sadece taşımalı eğitim kapsamında eğitim gören öğrenciler için 14 Aralık 2016 Çarşamba günü olmak üzere 1 gün süre ile tatil edilmiştir” denildi.

KARS – SARIKAMIŞ

Kars’ın Sarıkamış ilçesinde, kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullarda yarın için eğitim-öğretime ara verildi.
Sarıkamış Kaymakamı Yusuf İzzet Karaman, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bölgede bugün etkili olan kar yağışının akşam saatlerinden itibaren etkisini artırdığını söyledi.

Karaman, “Kar yağışı sebebiyle 14 Aralık Çarşamba günü, ilçe merkezi ve köylerde ilk ve orta dereceli okullarda eğitim-öğretime bir gün süreyle ara verildi.” dedi.

TOKAT – BAŞÇİFTLİK

Tokat’ın Başçiftlik ilçesinde okullar kar yağışı nedeniyle yarın tatil edildi.
İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Tokat’ın belli yerlerinde kar yağışının devam ettiğini söyledi.

Başçiftlik ilçesinde kar yağışının etkili olduğunu dile getiren Yazıcı, Başçiftlik Milli Eğitim Müdürlüğünce alınan kararla okul öncesi, ilk ve orta dereceli okullarda eğitime 14 Aralık Çarşamba ara verildiğini belirtti.

KASTAMONU – İNEBOLU – AZDAVAY – ŞENPAZAR

Kastamonu’nun İnebolu, Azdavay ve Şenpazar ilçelerinde kar yağışı nedeniyle, taşımalı eğitim verilen okullar 1 gün süreyle tatil edildi.
İnebolu ve Azdavay Milli Eğitim Müdürlüklerinden yapılan açıklamada, mahalle ve köylerden ilçe merkezine taşımayla gelen öğrencilerle sınırlı kalmak kaydıyla eğitime yarın için ara verilmesi kararı alındığı belirtildi.

BAYBURT

Bayburt’ta kar yağışı dolayısıyla eğitime bir gün ara verildiği bildirildi.
Valilikten yapılan açıklamada, yoğun kar yağışı nedeniyle il genelinde tüm okullarda 14 Aralık Çarşamba eğitime ara verildiği belirtildi.
Açıklamada, kamu kurumlarında görev yapan engelli personelin aynı gün idari izinli sayılacağı ifade edildi.

KARABÜK – OVACIK – EFLANİ

Karabük’ün Ovacık ve Eflani ilçelerinde kar yağışı nedeniyle, taşımalı ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün süreyle ara verildi.
Karabük Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, Ovacık ve Eflani’de akşam saatlerinde başlayan kar yağışının etkisini artırdığı belirtildi.
Söz konusu iki ilçede taşımalı eğitim veren ilk ve orta dereceli okullarda yarın için eğitime ara verildiği kaydedildi.

SİVAS

Sivas’ın 5 ilçesinde olumsuz hava şartları nedeniyle eğitime bir gün ara verildi.
Sivas’ta sabah saatlerinden itibaren etkisini sürdüren kar yağışı aralıklarla devam ediyor. Olumsuz hava şartları nedeniyle İlçe Hıfzıssıhha Kurullarının kararı gereğinde Gölova, Suşehri, Akıncılar, Koyulhisar ve Yıldızeli ilçelerinde eğitime bir gün ara verildi.Öte yandan, kentteki olumsuz hava şartları havayolu ulaşımında da aksamalara neden oldu. İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan saat 19.15’de yapılması planlanan TK-2660 sefer sayılı uçuş ile Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan saat 21.35’de yapılması planlanan PC-4250 sefer sayılı uçak seferi Sivas’taki yoğun kar yağışı nedeniyle karşılıklı olarak iptal edildi.

BİTLİS Bitlis merkezde ve merkeze bağlı köy okullarında kar yağışı nedeniyle bir gün süreyle okullar tatil edildi. Bitlis’te sabah saatlerinde başlayan kar yağışı akşam saatlerinde tipi ve fırtına olarak etkisini sürdürmeye devam etti. Kar yağışı ve tipi nedeniyle İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada Bitlis merkez ve merkeze bağlı köy okullarının bir gün süreyle tatil edildiği bildirildi.

GİRESUN Kar yağışı nedeniyle Giresun’un Alucra ve Şebinkarahisar ilçelerindeki okullarda eğitime yarın için ara verildi. Alucra Kaymakamı ve Şebinkarahisar Kaymakam Vekili Ferhat Vardar yaptığı açıklamada, akşam saatlerinde başlayan kar yağışının devam ettiğini söyledi. Kar yağışının her iki ilçede de etkili olduğunu dile getiren Vardar, yarın Şebinkarahisar ve Alucra ilçelerindeki okullarda eğitime ara verildiğini belirtti.

ORDU

Ordu’da etkili olan kar yağışı sebebi ile 9 ilçede eğitime 1 gün süreyle ara verildi.

Ordu’da akşam saatlerinde başlayan ve yüksek rakımlı ilçelerde etkili olan kar yağışı sebebi ile Aybastı, Korgan, Gölköy, Mesudiye, Gürgentepe, Kabataş, Çaybaşı, Ulubey ilçesindeki okulların tamamında ve akşam saatlerinde açıklanan Akkuş ilçesindeki taşımalı okullarda eğitim öğretime 1 gün süreyle ara verildiği belirtildi.

Ordu İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “Kar yağışı sebebi ile Aybastı, Korgan, Mesudiye, Gürgentepe, Gölköy, Kabataş, Çaybaşı, Ulubey ilçelerimizdeki tüm okullarda ve Akkuş ilçesinde ise taşımalı eğitim veren okullarda 14 Aralık Çarşamba günü eğitim öğretime 1 gün ara verilmiştir” denildi.

DÜZCE

Düzce’de kar yağışı nedeniyle il genelinde taşımalı sistemle eğitim gerçekleştirilen okulların yarın tatil edildiği bildirildi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, akşam saatlerinde etkisini gösteren yoğun kar yağışının devam ettiği, olumsuzluğa veya mağduriyete meydan vermemek amacıyla taşımalı sistemle eğitim gerçekleştirilen okullarda eğitim öğretime 14 Aralık Çarşamba ara verildiği bildirildi.
Açıklamada, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personelin de yarın idari izinli sayılacağı kaydedildi.

GÜMÜŞHANE

Gümüşhane’de bugün sabah saatlerinden itibaren yağmurla başlayan ve akşam saatlerinde etkili kara dönen yağışın ardından bazı ilçelerde ki okullar tatil edildi. Yağışın ardından Gümüşhane Valiliği yaptığı yazılı açıklamayla Şiran, Kelkit ve Köse ilçelerindeki tüm okullarda eğitime bir gün ara verildiğini, Merkez ilçe, Torul ve Kürtün ilçelerinde ise taşımalı sistemle eğitim yapılan okullarda eğitime ara verildiğini duyurdu.

MUŞ

Muş merkez ile bağlı belde ve köylerdeki okullarda eğitime bir gün ara verildi. İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada, yoğun kar yağışı nedeniyle Muş merkez ile bağlı belde ve köylerdeki okullarda eğitime 14 Aralık Çarşamba ara verildiği belirtildi. Açıklamada, ilçelerde eğitime ara verilmesi konusunun kaymakamlıklarca değerlendirileceği kaydedildi.

KONYA

Yoğun kar yağışı ve aşırı soğuk dolayısıyla, Hadim ve Derbent ilçelerindeki bütün okullar ile Halkapınar, Yunak, Güneysınır ve Bozkır ilçelerindeki taşımalı eğitime yarın ara verildi.

YOZGAT

Yozgat il merkezinde yoğun kar yağışı nedeniyle taşımalı eğitim-öğretim gören öğrenciler için okullar bugün tatil edildi. Valilikten yapılan yazılı açıklamada, yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle 14 Aralık Çarşamba günü köylerden il merkezine gelen taşımalı eğitim-öğretim gören öğrencilere bir gün süreyle okullar tatil edildi.

BOLU – GEREDE

Bolu’nun Gerede ilçesinde kar yağışı nedeniyle okullar bir gün süreyle tatil edildi. Bolu Valiliğinden yapılan açıklamaya göre, ilçede sabah saatlerinde başlayan ve aralıklarla devam eden kar yağışı ve soğuk hava nedeniyle yarın (bugün) için eğitime ara verildi. İlçede görev yapan engelli ve hamile kamu çalışanları da yarın idari izinli sayılacak.

Okullara Kar Tatili Verilmesini İstediğiniz İller Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI
 1. öykü dedi ki:

  kahramanmaraş afşin nolur yarın tatil olsun 23 aralıkta tatil olsun

 2. Seda dedi ki:

  Malatya lutfen tatil olsun

 3. canmert dedi ki:

  ya ne olur tatil istemiyoruz

 4. Şafakkkkkk dedi ki:

  Malatya /Dogansehir /Erkenek te Yollar Kapandi Okula Gidemiyoruz Arabalar bile yoldan gecemiyor Vali Bey Uykusundan Uyanip Tatil Yok Diyip Tekrar Uyuyor Uyu sen Uyu

 5. Şafakkkkkk dedi ki:

  Malatya /Dogansehir /Erkenek te Yollar Kapandi Okula Gidemiyoruz Arabalar bile yoldan gecemiyor Vali Bey Uykusundan Uyanip Tatil Yok Diyip Tekrar Uyuyor Uyu sen Uyu

 6. Safak dedi ki:

  Malatya /Dogansehir /Erkenek te Yollar Kapandi Okula Gidemiyoruz Arabalar bile yoldan gecemiyor Vali Bey Uykusundan Uyanip Tatil Yok Diyip Tekrar Uyuyor Uyu sen Uyu

 7. Ali dedi ki:

  Kocaeli de aşırı soğuk ve kar yağışı var yollar buz servis gelse bile yol alamaz lütfen tatil olsun okul

 8. Ceylan dedi ki:

  Aksaray demirci cok fazla firtina ve kar yagisi var

 9. Mehmet dedi ki:

  Gebze de hava çok soğuk bide kar çok şiddet
  II yagiyo

 10. Onur dedi ki:

  Vali bey lutfen balikesir alti eylul organize sanayi meslek lisesini tatil verin hem cok uzak. Balikesir merkeze hemde buzlanma fln olursa okuldan geri dönüşümsüz cok zor olucak.

 11. Asiye dedi ki:

  Tekirdağ in,corlu ilçesi,ve,ergenede,lutfeeeen okullar tatil olabilir mi.coooooook.soguk.var.ve.cocuklar.yuruyorlar okula ve uyuyorlar,lutfennn.tatil edilsin

 12. canmert dedi ki:

  ne olur gebzede okullar tatil olsun her yer kar ve kar yayıyor

 13. Ozcl dedi ki:

  Kocaelide tipi var ve yerler kaygan tatiil

 14. Ervanur dedi ki:

  Lutfen kocaeli gebzede okullar tatil olsun lutfennn

 15. Emine dedi ki:

  Konya da okullar tatil mi

 16. Ramazan dedi ki:

  Konya dan ilçeye giden gretmenbolarak söylüyorum konya afyon yolunda geçen yıl 3 meslektaşımızı kaybettik sarayönü kadınhanı ılgın ilçelerindeki hem öğretmenler hem de öğrencilerin ölmesini istemiyoruz artık yolda buzlanma var artik insanlar ölmesin bunun için de önlem almak gerekiyor. Kimse istemez derslerini aksatmak ama yolda mahsur kaliyoruz

  1. Eyup dedi ki:

   Şşşşşttt sessiz olalım vali bey uyuyor.(biz elektrik kesintisinde valiyi 3 saat bekledik ama valiliğe getiremedik.

 17. Talha dedi ki:

  Konyada da okullar tatil olsun lütfen çünkü çok tipi var

 18. Talha dedi ki:

  Çok tipi var

 19. Talha dedi ki:

  Konyada da okullar tatil olsun lütfen

 20. ebrar dedi ki:

  sivas diz kapağımıza kadar kar

 21. Melike dedi ki:

  BOLU daha olmasın artarsa olsun :D Ki inş artar

 22. Hasan dedi ki:

  İstanbul tatil olsun lütfen burda kar çok bastırdı donuyoruz vasip şahin

  1. isimsiz dedi ki:

   Vasip şahin bunu okuyor isen Allah için okulları tatil et yarın çok kötü bir okul yolu var yokuşlu 3 yokuşlu 1kaç gün tatil etsen sevindirsen çocuları ( yazan bir annedir.) Bizim içinde bir tatil olur.

 23. BuRaK dedi ki:

  Vali bey Kocaeli Körfezde şu an aşırı kar yağışı başladı bütün yerler karlı her yer bembeyaz şu okulları tatil edermisiniz…[LÜTFEN]

 24. Dilara dedi ki:

  Şafak operasyonuna mı gidiyoruz okula mı belli değil çimenler bile buz oluyor sabahları üstelik kar yağıyor tatil yapın lütfen

 25. sanane dedi ki:

  sanane yorum yapmak istemiyorum :) :)

 26. Gamze dedi ki:

  Sayın valim Gebze tatil olsun kar var hava buz gibi sabah 6.00 evden çıkış saatim 16.00 eve geliş saatim donuyoruz nolur yardım

 27. Aleyna dedi ki:

  Sayın valim, lütfen İstanbul tatil olsun… Kar yağmaya başladı hava çok soğuk ve Rota adlı bir virüs ortalıkta dolaşıyor kardeşim oldu 2 hafta hastanede kaldık serum taktılar olmazsa ameliyat olacaktı öğrenci olarak söylüyorum lütfen İstanbuldaki okullar tatil olsun …

 28. sefa dedi ki:

  sayın valim kar tatili olsun kocaeli’de

 29. A.1 dedi ki:

  İSTANBUL LÜTFEEEEEEEEEEEN TATİL OLSUN.
  AZDA OLSA KAR VAR VE AŞIRIIIIIIIIIII SOĞUK VAR.
  BU YÜZDEN TATİLİ İSTİYORUM.
  #istanbulokultatili

 30. Deniz dedi ki:

  ankaradan sesleniyorum cidden çok soğuk hastalandım.Tatil yapar misiniz cidden soğuk ve sabahları çok trafik oluyor lise 1 ogrencisiyim

 31. Ezgi dedi ki:

  İstanbulda okullar tatil olsun gidip gelene kadar dönüyoruz nolur tatil yapın.

 32. Anıl dedi ki:

  Sivasda da sağanak kar yağışı sabah vakitlerine kadar devam edecektir eğitimde aksaklık olmaması için sivas merkezdeki okulları da tatil ederseniz sevinirim ilginize

 33. Emre dedi ki:

  Kayseri tatil olsun hastayım yatıyorum şimdi kar tatili olsun lütfen sayın valimiz

 34. Sıla dedi ki:

  Tekirdağ Çorlu da tatil olsun çok soğuk donuyoruz

 35. semanur dedi ki:

  Sayın Valim
  ALLAH rızası icin İstanbulda şiddetli rüzgar esiyor kar yağıyor nolur tatil yapın valla soğuktan hasta olursam
  ben karışmam .

  1. Gamze dedi ki:

   Aynen ya bende 😆

 36. ibrahim dedi ki:

  havalar oldukça soğuk okulların sıcaklık oranını yüksek tutmaları lazım öğlen havasında kalorifer yakılmaz sabahın erken saatinde yakılsın ki çocuklar sıcak bir evden sıcak bir okula girsinler

 37. semanur dedi ki:

  Sayın Valim
  ALLAH rızası icin İstanbulda şiddetli rüzgar esiyor kar yağıyor nolur tatil yapın valla soğuktan ölürsem ben karışmam .

 38. Selahattin dedi ki:

  Niğde çiftlikte çok kar var buzlanmada var taşımalı gidip gelioz okula tatil olsun

 39. adnan dedi ki:

  erzuruma niye yok şu anda bili kar yağıyor

 40. memet dedi ki:

  sivas ta maşallah çok iyi kar yağıyor sayın valicim yarın okulluarı tatill etttttttttttttttttttttttttttt.

 41. ayşegül dedi ki:

  nolur tatil yapın manisayı bildiğiniz üzere manisadaki daglara kar yagdı hatta bazıları kardam adam bile yapmış nolur tatil yapın gecende hastalandım 3 gun okula gitmedim sınavlarımda düşük geldiiiiiiiii

 42. havin dedi ki:

  vali amcacım istanbul avcılarda okulları tatil edermisin hava buz gibi hem yarın kar yağacak lütfennnn

 43. hayrunnisa dedi ki:

  sayın valim allah rızası için hataydaki okullarıda tatil edin hava aşırı soğuk bacaklarımız uyuşuyor soğuk yüzünden nolursunuz 7. sınıf öğrencisiyim nolursunuz hatayıda tatil edin

 44. ömer dedi ki:

  Kocaeli Gebze yerler kar tutuyor valim lütfen tatil yapın

 45. Hiranur dedi ki:

  İstanbulda tatil olsun ben soğukluk yüzünden hasta oldum nolur sayın valim ben öğrenciyim 6.sınıfa gidiyorum nolur

  1. Enes dedi ki:

   İSTANBUL ÇEKMEKÖY KAR BUZLANMA

 46. mertcan dedi ki:

  sayın valim allah rızası için düzce merkezi tatil yap hava buz gibi 2 dk dısarı cıktıö parmaklarım uyustu lutfen

 47. Hatice dedi ki:

  Kayseri nin yahyali ilcesi oldukça soğuk ve karla karışık yağmurlu ve zemin kaygan taşımalı eğitim durabilir ve kazalar olabilir lütfen tatil olsun

 48. betül dedi ki:

  sayın valim çok rica ediyorum kocaeli çayırova tatil olsun çok soğuk lütfen :(

  1. Emir dedi ki:

   Valii amcaa gör biziii

 49. arda turan dedi ki:

  erzuruma kar tatili olacak mı. meb açıklasın birde sabah köründe açıklamanın gereği yok. şimdiden açıklayın ki erken kalkmayalım.

 50. ebru dedi ki:

  burda kar başladı ve çok soğuk lütfen sayın valim istanbul tatil olsun. bir öğrenci olarak söylüyorum.

  1. ilayda dedi ki:

   aynen bence de

YORUM YAZ